İzmir - Beydağ - Cumhuriyet LisesiBeydağ Cumhuriyet Lisesi binası , kendi binası olmayıp , mülk olarak Özel İdare'ye aittir. Aslen Beydağ Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'na tahsisli olup Beydağ Cumhuriyet Lisesi'ne geçici tahsislidir. 1964 yılında eski bir ilkokulun yıkılarak yerine Cumhuriyet İlkokulu olarak inşa edilmesi ile oluşmuş, 1969 yılına dek ilkokul, 1969-1983 yılları arasında ilkokul ve ortaokul olarak müşterek kullanılmıştır. 1983-1985 yılları arasında Atatürk İlköğretim Okulu (1.kademe) adı altında hizmet vermiştir. 1985 yılından itibaren de Beydağ Cumhuriyet Lisesi Öğretim binası olarak kullanılmaktadır.

Beydağ Kalesi'nin hemen altında bulunan okulda 10 adet derslik, 1 adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 adet Fen Bilgisi Laboratuarı, 1 adet Kütüphane ve iki kısımdan oluşan geniş bir bahçe bulunmaktadır. Bahçe; öğrencilerin basketbol, futbol, hentbol oynamaları için elverişli olup bir de öğrenci kantinine sahiptir.

Adını Cumhuriyetimizden alan okulumuzun flama renkleri sarı-yeşildir. Okulumuzun arması ise; ilçemizin güneyinde bulunan ve ilçemize adını vermiş olan Beydağ , ilçemizin tarihi kalesi , eğitim ve öğretimi temsilen açık bir kitap figürleri ile okulumuzun eğitim öğretime başladığı yılı ifade eden 1985 rakamını içeren bir kompozisyondan oluşmaktadır.

MİSYONUMUZ

İyi bir gelecek için; standartları yükselterek, kaliteli bir eğitimin lokomotifi olmak,öğrencilerimizi motive ederek, onlara rehberlik yaparak; sorumluluğunu bilen, kendine güvenen ve de güven veren Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler olarak yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; demokratik insan olma bilinci gelişmiş, bilimsel, akılcı, mantıklı, düşünme becerisini evrensel ve milli değerlerle birleştirerek, teknolojiyi kullanabilecek bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 938
favori
like
share