Omara Portuondu - Konseri


Küba ve Latin müziğinin kraliçesi, Latin müziğinin efsane solisti ve yüz binlerin sevgilisi Omara Portuondo 17 Temmuz’da Fenerbahçe True Blue’da.Sanat hayatının 60. yılını kutlayan müzisyen, geride bıraktığı hatıralarını ve müzik deneyimini dünyada en çok sevdiği şehirlerden biri olan İStanbul’da hayranlarıyla paylaşmaya geliyor. Son albümü Gracias’da kendisini en çok etkileyen Küba ve Brezilya şarkılarına yer verecek olan Omara Portuondo izleyiciye unutulmaz bir Latin müzik şöleni sunacak.

Omara Portuondo’ya eşlik eden müzisyenler arasında Trilok Gurtu, Avishai Cohen, Roberto Fonseca, Jorge Chicoy gibi dünya ustaları yer alıyor. Ayrıca Omara’ya bu turunda 2 dünya yeteneği daha eşlik ediyor olacak: pianist Harold López Nussa ve davulcu Rodney Barretto. Bu farklı müzik yeteneklerinin hepsini Omara ile sahnede birleştiren tek bir ortak amaç var: Küba’nın en ünlü divası haline gelmiş temsil ettiği müziğin yarım asırdır dünyadaki tek figürü olan Omara Portuondo’yu onurlandırmak..

İstanbul’da bir ilke imza atarak; dünyaca ünlü isimleri Anadolu Yakasında Fenerbahçe True Blue’da müzikseverlerle buluşturacak olan Türkiye’nin önde gelen organizasyon şirketlerinden UNILIFE, 17 Temmuz Cuma akşamı Latin müziğinin divası Omara Portuondo’yu muhteşem bir açıkhava ambiyansında müzikseverlerle buluşturacak.

tarih : 17.07.2009 20:00:00
mekan : True Blue

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 251
favori
like
share