Nathalie Cardone Kimdir - Nathalie Cardone Resimleri - Nathalie Cardone Biyografisi - Nathalie Cardone Hakkında

Nathalie Cardone (d.29 Mart 1967, Pau), Fransız sinema oyuncusu ve şarkıcıdır.Fransa'nın Pireneler bölgesinde, Pau kentinde dünyaya gelir ve çocukluğu boyunca fakirlik çektiği söylenir. 20 yaşına geldiğinde ani bir kararla Paris’e gider. Gerard Depardieu ve Catherine Deneuve ile film çevirmek için 400 aday arasından birinci olarak seçilince kaderi tamamen değişir ardından 'Küçük Hırsız', 'Tepelerin Kızı' adlı filmlerle adından söz ettirir. Ancak yaşadığı hayat onu mutlu etmez ve herşeyi bırakıp farklı ülkeler dolaşmaya başlar.
Bir dönemin aktif devrimcilerinden de olan Cardone, maddi ve manevi iflasın eşiğinde iken "Hasta Siempre" adlı şarkıyı yeniden düzenleyerek büyük bir çıkış yapar.
Nathalie Cardone, yeni yüzüyle , bu sefer Türkiye'den dünyadaya seslenmeye başlar. Artık, Nathalie Cardone bir kültür elçisidir.
Nathalie Cardone, 25-29 Nisan 2009 tarihleri arasında, sanatçı Hasan Yıldırım'ın daveti üzerine, "İstanbul'dan Avrupa'ya Merhaba" adlı bir proje kapsamında Türkiye'ye gelmiştir. Bu tarih, Nathalie Cardone ve Hasan Yıldırım için önemli bir tarihtir. Zira; artık ikili, kültür elçisi olma sıfatını ilk kez bu proje ile kazanmıştır. Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne karşı olduğunu her fırsatta söylediği bir dönemde, Fransız sanatçının Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılımına verdiği karınca kararınca destek anlamlıdır.
Sanatçılar Avrupa Birliği'nden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından kabul edilmiş; daha sonra birçok basın-yayın kuruluşuna demeçler vermişlerdir. Ardından, Türkiye'nin Avrupa'ya açılan bir kapısı olan Kırklareli'ni ziyaret etmişlerdir. Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş ve Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Aykaç tarafından kabul edilen Nathalie Cardone ve Hasan Yıldırım, Kırklareli Üniversitesi tarafından düzenlenen "Avrupa Yolunda Türkiye" konulu panele misafir olarak katılmış, Türkiye'ye destek mesajları yinelenmiş ve Türkiye programı sonra ermiştir.
Nathalie Cardone, Hasan Yıldırım ile birlikte "Intercultural Hand (Kültürlerarası El)" adlı başka bir proje hazırlayarak kültür elçiliği misyonunu sürdürmektedir. İlk olarak Venezüela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in davetlisi olarak dünya kamuoyuna seslenecek olan sanatçılar, dünya barışına katkı sağlamak ve kötülüğe karşı iyinin yanında olmak için bu yeni misyonlarını sürdürecektir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1394
favori
like
share