Sana söz veriyorum, yiyeceklerim ne kadar kötü lezzette olsa ya da ben ne kadar tok olsam da onlari ziyan etmeyecegim. Sana, resimdeki küçük çocuk ve onun gibileri koruman ve bu sefalette ona yol gösterip onu selamete kavusturman için dualarimi yöneltiyorum. Kendi ilgilerimize ve bencil dogamiza yenilerek çevremizdeki dünyaya karsi duyarsizlasmamizi engellemen için yalvariyorum.


AMIN.Dilerim bu resim bizlere daima ne kadar sansli oldugumuzu ve her seyin sonsuza dek bizim olmadigini hatirlatir.

Lütfen dua edin ve dostlariniza bu yazimi yollayarak onlarinda duaya katilmalarini saglayin. Dünyanin neresinde aci çekenler varsa onlar için bir dua ...

Eger her birimiz bir cümle olsun dua edersek ve bu arkadasça hatirlatmayi digerlerine de yaparsak, ummadigimiz kadar iyilik dünyayi saracak.Allah'in lütuflari üzerinize olsun; günlük yiyecek israfimizi düsünelim ve yiyeceklerinizden sikayetçi oldukça bu resim gözlerinizin önüne gelsin ..


yazar: Aysenur Yazicioglu

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 771
favori
like
share
kerim hoca Tarih: 17.04.2009 22:31
Mevla herkesi eşit konumda yaratmamıştır.Bu dünya bir imtihan dünyasıdır.Herkesin imtihanı farklı farklıdır.Yüce mevla cümlemizi imtihanı kazananlardan eylesin..
Sevdigim Tarih: 26.08.2005 13:30
Allah senden razi olsun arkadasim!!
her sofraya oturdugumuzda bi besmele cekip, yemekten sonra cok sükür ya Rabbim demek zor degil, biz bunu kalbimize ve dilimize alistirdik, kalkisimizda ALLAHIM SEN OLMAYANLARADA VER demekde zor degil. bunu hepimiz yapsak birsey kaybetmeyiz, aksine kazaniriz, cünkü bizim dualarimiz bosa gitmiyor arkadaslar! elbette ulascagi yere ulasiyor ve yüce Rabbimiz bizi duyuyor! bencillik edip "sevmediginiz" bir yemegi atmayin, elbette yakinlarda coktandir karnini duyuramayan bir insan vardir! bir ekmek kirigi dahi olsa atmayalim!

COK SÜKÜR Allahim. Attigimiz her adim icin, cok sükür yedigimiz her nimet, ictigimiz her yudum icin, cok sükür aldigimiz her nefes, gördügümüz her gün icin. cok sükür sagligimiz icin!

AMIN

PALADAYI Tarih: 21.08.2005 22:53
Cümle dualarımız yoksullara ,garibanlara,yetimlere,YARABBİ YARESULALLAH hepsine ecrini veri inşaALLAH anin :2:
beyazgul Tarih: 21.08.2005 13:20
Ablacığım, bize ders veren ve bulunduğumuz duruma sürekli şükretmemizin idrakına vardıran emeklerin için
ALLAH RAZI OLSUN!!!
intikam Tarih: 21.08.2005 10:05
ALLAH razı olsun abla paylaştığın için....

Gerçekten çok benciliz hayata küsmüş elindeki imkanları değerlendiremeyen ALLAH'A yakınlaşmayı bilmeyen günahkar kullarız...

ALLAH bizi bu tür huysuz davranışlardan korusun ve O'na yakışırız bir kul olmayı nasip etsin...
akilles Tarih: 20.08.2005 15:21
Allah senden razı olsun ki,bizlere bunları hatırlatıyorsun :6:
Bilk@ Tarih: 12.08.2005 10:57
Allah onun gibilere yard1m etsin onlara bak1pta haline sükredenlerden eylesin amin Allah razı olsun Ellerine sağlık
melankol Tarih: 11.08.2005 15:13
amin ecmaın ınsallah yunus bugun dua etmeı unutma abıne :23:
yunus Tarih: 11.08.2005 15:10
ALLAH razı olsun ablam mükemmel bi kıssa...

Rabbim bizi bencillikten huysuzluktan korusun, darda kalanlara yardım etmeyi akrabaya yardımı ve Peygamber Efendimizin Ahlakını Örnek almayı nasip etsin...