Adana Nurten Yetimoğlu Bilgisayar Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi - Adana Nurten Yetimoğlu Bilgisayar Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi Tanıtımı - Adana Nurten Yetimoğlu Bilgisayar Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi TarihiOkulumuz Adana İl Emniyet Müdürü Sayın Şükrü YETİMOĞLU ve Eşi Nurten YETİMOĞLU Öncülüğünde Seyhan Polis vakfı tarafından yaptırılmış, 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir.

Okulumuz Süleyman Demirel Bulvarı Adana Güç Birliği Vakfı Eğitim kompleksi içerisinde bulunmaktadır.

Okulumuzun eğitim öğretim süresi dört yıldır. Bilişim Teknolojileri ve Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanları bulunmaktadır. Bilişim Alanında Veritabanı Programcılığı ve Elektronik Alanında Güvenlik Sistemleri Dalı mevcuttur.

Okulumuza her yıl 90 öğrenci alınmaktadır. Her derslikte öğrenci sayısı en fazla 30 olmakta ve her öğrenciye bir sıra düşmektedir.

Okulumuz tek devre olarak gündüzlü eğitim vermektedir. Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Meslek Lisesi olmak üzere iki okulu kapsamaktadır. Anadolu Teknik Lise bünyesinde yalnızca Bilişim Teknolojileri alanı vardır.

Okulumuza Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Sınavı kazanan öğrencilerden kontenjan doldurulamadığı takdirde, kayıtlara, ön kayıtla (Diploma notuna veya sınav puanına göre) kontenjan doluncaya kadar devam edilmektedir.

Okulda yapılan eğitim öğretimin özelliği gereği okula karma (kız-erkek) öğrenci alınmaktadır.

Okulumuzda çeşitli sportif ve sosyal faaliyetlere de yer verilmektedir. Fiziksel alan ve yapı olarak öğrencilerin rahat bir ortamda ders işlemelerine, özellikle meslek derslerini atölyelerde uygulamalı olarak gerçekleştirmelerine olanak tanınmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenilmekte öğrenci öğretmen veli iletişimi sağlanmaktadır.

ADRES Süleyman Demirel Bulvarı 82113 Sk. Karslı Köyü Mevkii Çukurova/ADANA
TELEFON (322) 235 21 50
FAKS (322) 235 21 77
WEB [url]http://www.nurtenyetimoglu.k12.tr[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1474
favori
like
share