İzmir - Karşıyaka - Emlakbank Süleyman Demirel Lisesi

Okulun temeli dönemin cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından atılmıştır. Okul Emlak Bank tarafından kısa sürede bitirilerek 1999-2000 öğretim yılında 400 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

Velilerimizin değerli katkılarıyla kısa sürede İzmir'in en gözde okulları arasına girmiştir. Bu gün 1000 dolayında öğrenci ile kapasitesini doldurmuştur. Okulumuzda Genel Lise yanında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise de bulunmaktadır.

Okulumuz düşünsel ve bedensel emeğe saygılı, güven ve hoşgörü ortamında gelecek kuşaklara hizmet edecek donanıma sahiptir.

Yeni bir okul olarak geçmişe değil geleceğe bakarak yapıcı, yaratıcı çözümler üretme çabası içindeyiz.

Derslikler

Okulumuzda sağlıklı ve verimli ders ortamına uygun 28 derslik bulunmaktadır. Dersliklerimiz 70'er M2 dir. Öğrenciler büyük çoğunlukla özgür davranabilecekleri tekli sıralarda oturmaktadırlar. Dersliklerin pencereleri renkli ve çift camlıdır. Ve dananımlıdır.

Okulumuzda bu dersliklerin yanında fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarımız, içinde ev sinemasını da barındıran her türlü donanıma sahip Bilgi Teknoloji odamız, ses yalıtımlı anfi sistemli müzik odamız, sanatsal yaratı ortamında öğrencilerimizin istekle çalıştığı resim odamız bulunmaktadır. En kısa zamanda bilgisayar destekli Dil laboratuarımız da hizmete açılacaktır.

Okulumuz

Laboratuarlar

(fizik)
(fizik)
(biyoloji)
(kimya)
(bilgisayar)

Bilgi&Teknoloji Odası
Müzik Odası
Dil Laboratuarı
Resim Atölyesi
Kütüphane
Spor Salonu
Çok Amaçlı Toplantı Salonu
Kantin

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1044
favori
like
share