İzmir - Kemalpaşa - Kemalpaşa Ferzent Bulum Lisesi

1951-1952 eğitim-öğretim yılında eski halkevi binasında ortaokul olarak öğretime başlamıştır.
1969-1970 öğretim yılında da iki devreli lise olmuştur.Halkevinde yapılan ek binalar ile 1978 yılına kadar eğitim-öğretime eski binada devam etmiştir. Temmuz 1978 tarihinden itibaren yeniden inşa edilen 16 derslikli eski binasında eğitim-öğretimini sürdürmekte iken 1998-1999 yılının sömestr tatilinde yeni binaya taşınmıştır.Eski bina ise Sekiz eylül İ.Ö.O okulu olarak faaliyet göstermektedir. 2000 yılında 400 olan öğrenci sayısı her yıl ortalama 200 öğrenci artışı ile 2006-2007 de 1300’e ulaşmıştır. 2003-2004 yılında ikili öğretim yapılmak zorunda kalınmış hayırsever Ferzent Bey’in yaptırdığı ek bina ile daha rahat bir eğitim öğretim ortamına kavuşulmuştur. Tekli öğretime dönülmüş bunun yanında okul içinde yeni mekanlar kazanılmıştır. 2007 yılında Kemalpaşa Lisesi olan ismimiz, kıymetli hayırseverimizin adını alarak Kemalpaşa Ferzent Bulum Lisesi olarak değişmiştir. Okulumuzun öne çıkan özelliği, etkinlikler ve kulüp çalışmalarıdır. Bu sayede her öğrencinin bir uğraşı olması hedeflenmiş ve öğrencilerin okulunu sevmesi, arkadaşlık duygularının gelişmesi sağlanabilmiştir. Planlı gelişim ve vizyoner yönetim anlayışımızla ülkemizin en iyi okul iklimine sahip okulu olma iddiamızı sürdürüyoruz.


MİSYONUMUZ

Bulunduğu sosyal ve kültürel ortamla barışık; teknolojik ve bilimsel gelişmelerin ışığında sürekli kendini yenileyerek, gelişmeleri takip eden; evrensel düşünebilen, düşündüklerini hayata geçirebilen topluma yararlı öğrenciler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Okulumuzu, geleceği şekillendirecek donanım ve cesarete sahip bireyler yetiştiren, bilişim çağının standartlarını yakalamış, nitelikli eğitim veren bir okul haline getirmek

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 898
favori
like
share