Turkcell GSM firması, Birinci Süper Futbol Ligi'ne bu sezondan başlayarak 5 sezon boyunca isim sponsoru oldu. Ligin ismi "Turkcell Süper Ligi" olarak değiştirildi. Tepebaşı'ndaki Turkcell Plaza'da gerçekleştirilen imza töreninde Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı, Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar ve Digitürk Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Karacan isim hakkıyla ilgili protokolü imzaladılar.

Levent Bıçakcı, imza töreninde yaptığı açıklamada, Turkcell ile milli takım üzerinde yaptıkları olumlu işbirliğinin meyvelerini vermeye devam ettiğini ifade ederek, "Turkcell, Süper Ligin isim hakkının alınmasıyla ilgili olarak Türkiye ölçeğinde çok ciddi bir rakama çıktı. Bunun için teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Turkcell Genel Müdürü Akpınar ise Türk futboluna sağladıkları desteği ve federasyon ile olan işbirliğini farklı bir seviyeye taşıdıklarının altını çizerek, "Bu sponsorlukla kulüplerimize ciddi bir kaynak yaratacak önemli bir projeye daha başlıyoruz" şeklinde konuştu. Turkcell'in bu sponsorlukla isim hakkı için her sezon 10 milyon dolar vereceği bildirildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 417
favori
like
share