İnönü Lisesi - İnönü Lisesi Tanıtımı - Altındağ İnönü LisesiÜlkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarabilecek; geçmişten örnek alarak geleceğe güvenle bakabilen; vatan, millet ve bayrak sevgisini özümsemiş; kendisi ve çevresiyle barışık; sorumluluk sahibi; yaşadığı toplumun sorunlarıyla ilgilenen; dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri takip edebilen; araştıran; yeniliklere açık; kendine güvenen; hoşgörülü; ruh ve beden sağlığı yerinde nesiller yetiştirebilmektir.* Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda nitelikli ve kişilikli insanlar yetiştirmek.
* Modern çağın gerektirdiği donanıma sahip, araştırmacı, katılımcı, sosyal ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek.
* Manevi ve kültürel değerlerimize sahip çıkan, gönlü insan sevgisi ve fedakarlık duygularıyla dolu, vatanını seven nesiller yetiştirmek.
* Çağdaş teknolojiye ayak uydurabilen, sahip olduğu kaynakları en iyi şekilde değerlendirebilen, güven duygusu yüksek, kendisine hedefler belirleyip bu hedeflere ulaşmak için mücadele edebilen, karşılaşabileceği sorunları sahip olduğu bilgi ve beceri ile çözebilecek erdemli bireyler yetiştirmek.
* Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda çağdaş eğitim anlayışı ile yetiştirdiğimiz öğrencilerimizi bir üst öğrenim seviyesine ve hayata başarıyla taşımak.
* Çağdaş bilgi teknolojileri ile desteklenmiş, toplumu geliştirecek sosyal ve kültürel çalışmaları gerçekleştirmek.
* Demokratik, çağdaş ve kaliteli eğitim ve hizmetler sunmaktır.


Okulumuz üniversite sınavlarında oldukça iyi düzeyde başarılar elde etmektedir.
Kız hentbol takımı olarak Ankara ve Türkiye çapında kazanmış olduğumuz başarıların dışında Dünya şampiyonasına katılmış ve 10. olarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.
10 Kasım Atatürk’ü Anma çerçevesinde Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan şiir dinletisi ve Kutlama törenlerinde yapılan etkinlikler, okul içerisinde öğrencilerimizin düzenledikleri tiyatro ve şiir dinletileri ve yine öğrencilerimizin yapmış olduğu “yağlı boya resim sergisi”
İl genelinde yapılan satranç turnuvasında elde edilen başarılar ilk aklımıza gelenlerdi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 478
favori
like
share