Tepebağ Lisesi Tarihi - Tepebağ Lisesi TanıtımıOkulumuz Adana'nın en eski mahallelerinden olan Tepebağ Mahallesi üzerindedir.Görüldüğü gibi adını da burdan alır.1995 yılında Tepebağ Lisesi olarak hizmet vermeye başlamıştır aslında tarihi çok eskilere dayanır.İçinde toplam beş bina vardır; iki sınıfların ve yönetimin bulunduğu binalar, iki eski kullanılmayan binalar ve son olarak fizik ve fen labarotuvarının bulunduğu binadır.Adana'nın merkez konumunda sayılabilecek Cemal Gürsel Caddesi üzerindedir.Bu konumuyla adete bir sentez içindedir; bir yandan gelişmiş şehir hayatını yansıtan Çarşı bir yandan tarihi kültürü çok eski olan Tepebağ Mahallesi.Okulda okuyan öğrenciler şehrin çeşitli bölgelerinden kolay ulaşım ağı sayesinde okula gelir.Şu an müdür ve iki müdür yardımcısı ile eğitim öğretim hayatına devam etmektedir.
Tepebağ Lisesi Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tepebağ Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tepebağ Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tepebağ Lisesi SBS taban puanları, Tepebağ Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tepebağ Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / SEYHANAdı:TEPEBAĞ LİSESİAdresi:Tepebağ Mah.Telefon Numarası:3223599177Faks Numarası:3223511749E-mail Adresi:Web Adresi: -

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2091
favori
like
share