Yüreğir Yakapınar Selahattin Avşar Lisesi Tarihçesi - Yüreğir Yakapınar Selahattin Avşar Lisesi Tanıtımı



Okulumuzun Taihçesi
Yakapınar Selahattin AFŞAR Lisesi, 1945 yılında okulumuzun B ve C binalarının olduğu yerdeki iki binada Misis İlkokulu olarak eğitim- öğretime başlamıştır. Misis Beldesinin adı 1964 yılında Yakapınar olarak değiştirilince okulun adı Yakapınar İlkokulu olmuştur. 1972-1973 eğitim- öğretim yılında aynı yer ve binalarda Yakapınar Ortaokulu açılmıştır. 1976 yılında okulumuzun şu anki idare binası öğretime açılmış ve ortaokul bu binaya taşınmıştır. 1978- 1979 yılında aynı binada Yakapınar Lisesi eğitim- öğretime başlamıştır.


1986 yılında Adana’nın tanınmış iş adamlarından Selahattin AFŞAR, okul binalarının onarımını yaptırmış ve okula Selahattin AFŞAR’ın adı verilmiştir.


Selahattin AFŞAR Lisesi 1978-1979 yılında lise olarak hizmete başladıktan sonra sırası ile M. GÜRÜNLÜOĞLU, M. Yılmaz GÖKGÖL, Şevket TUNAY, Mehmet NAZLI, Tahsin KOCABOĞA, M. Ali DİRİMTEKİN, Bahri TEKİN ,Muharrem GÜN ve Aydın ÇETİN müdür olarak görev almışlardır. Şu anda okul müdürlüğü görevini Öztürk ADAMHASAN yapmaktadır.


Selahattin AFŞAR Lisesi, 1972-1973 yılında ortaokul olarak eğitim- öğretime başladığında 2 derslik, 2 şube, 4 kadrolu öğretmeni ile 82 öğrenciye hizmet verirken bugün 7 derslik, 8 şube, kütüphane, laboratuvar, konferans salonu ve spor alanları ile Yakapınar Beldesi çevresindeki köy ve beldelere hizmet vermektedir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 716
favori
like
share