Seyhan Ahmet Kurttepeli Lisesi Tarihi - Ahmet Kurttepeli Lisesi TanıtımıAhmet Kurttepeli Lisesi Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.
Okulumuz 1994 – 1995 öğretim yılında ilçemizin Nigahi Soykan İ.Ö.O. ‘nun binasında Selçuklu Lisesi olarak faaliyete başlamış olup, iki eğitim öğretim yılı bu binada kalmış olup, daha sonra okulumuzun adı Mithat Topal Lisesi adı altında değiştirilerek Mithat Topal İ.Ö.O.’nun binasına taşınmış, iki yılda bu binada eğitim öğretim yaptıktan sonra da şimdiki binada 1998- 1999 eğitim öğretim yılının sene başından itibaren de Eğitim Öğretime devam edilmektedir. Okul binamız hayırsever Enver Kurttepeli tarafından babası Ahmet Kurttepeli adına yaptırılarak bakanlığımıza bağışlanmıştır. 2005–2006 Öğretim Yılından itibaren okulumuz Ahmet Kurttepeli Anadolu Lisesi adı ile Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Daha sonra yapılan değişiklikle genel liseye dönüştürülmüştür. Binamızda Genel Lise ile Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bulunmaktadır. Toplam 20 derslikli olan binamızda 1078 öğrenci eğitim öğretim görmekte olup, bu öğrencilerin 148 tanesi Anadolu Lisesinde, 305 tanesi Yabancı Dil Ağırlıklı Lisede, 625 tane öğrenci de Genel Lisededir.
Okulumuzun norm kadrosu Bir Müdür Başyardımcısı iki Müdür yardımcısı iki rehber öğretmen iki hizmetli Bir Memur ile idari işlemleri yürütmekteyiz. Okulumuz Seyhan İlçesi 2.Eğitim Bölgesi Koordinatörlüğüne bağlıdır.
Öğrenci mevcudumuzla binamızın 20 dersliği karşılaştırıldığında sınıflarımızın çok yoğun olduğu görülecektir. Fiziki mekânlarımızın yetersizliği nedeniyle okulumuzda çeşitli laboratuarlar, müzik ve resim sınıfları bulunmamaktadır. Okulumuza tahsis edilen tapulu yerleşim alanımız 12.171 metre kare olup, ana binanın dışında bir kantin kompleksi ve birde spor kompleksi mahalli imkânlarla yaptırılmıştır.
Okulumuz çevreye örnek olacak bir şekilde sosyal, sportif, kültür ve sanatsal merkez olma özelliğini taşımakta olup, yoğun gayret içerisindedir. Öğrencilerimizin yıllara göre üniversitelere öğrenci yerleştirmesi Genel Lisemizde % 12 - % 18 arasında Yabancı Dil Ağırlıklı Lisemizde ise öğrenci
yerleştirilmesi % 72 - % 88 arasındadır. Genellikle okulumuzda futbol alanında yıllara göre Adana ve Bölge derecelerimiz bulunmaktadır. Yine yüzme branşında yıllara göre Adana ve Bölge derecelerimiz vardır. Kompozisyon ve şiir okuma dallarında da çeşitli Adana derecelerimiz vardır. Basketbol branşında iki yıl üst üste Adana ikinciliğimiz mevcuttur. Satranç çalışmalarımız ferdi olarak yürütülmekte olup , Adana da düzenlenmekte olan yarışmalara katılmaktayız. Voleybol branşında bir adet Adana ikinciliğimiz bulunmaktadır.
Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ahmet Kurttepeli Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ahmet Kurttepeli Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ahmet Kurttepeli Lisesi SBS taban puanları, Ahmet Kurttepeli Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ahmet Kurttepeli Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / SEYHANAdı:AHMET KURTTEPELİ LİSESİAdresi:BELEDİYE EVLERİ MAH.HİLMİ KÜRKLÜ BUL. NO:59 SEYHAN -ADANATelefon Numarası:3222397743Faks Numarası:3222397478E-mail Adresi:Web Adresi: -

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2815
favori
like
share