Seyhan Büyük Selçuklu Lisesi Tanıtımı - Büyük Selçuklu Lisesi TarihiTarihçemiz
Buyuk Selcuklu Lisesi 2003 yılında Selçuklu Lisesi adıyla kurulmuştur. Daha sonra 2005 yılında ise Büyük Selçuklu Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır.
İlk mezunlarını 2006 da veren okulumuz halen 610 öğrencisiyle eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda ;
21 Adet Derslik b80 Kişilik Konferans Salonu
Fizik ve Kimya Labaratuvarları Kütüphane Rehberlik Odası
Bilgi Teknoji Sınıfı Bilgisayar Labaratuvarı
Beden Eğitimi Odası Masa Tenisi Basketbol Sahası
Futbol Sahası ve Kantin bulunmaktadır.Vizyonumuz
Katılımcı veli, gelişen öğretmen, araştırmacı öğrencilerle birlikte ilimizin önder okulu olmak,öğrencilerimizin, tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

Misyonumuz

Zihinsel, duygusal, bedensel potansiyellerini tüm insanlık için sağlıklı kullanabilen, demokratik, laik eğitim hizmetleri sunmaktır.
Büyük Selçuklu Lisesi Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Büyük Selçuklu Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Büyük Selçuklu Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Büyük Selçuklu Lisesi SBS taban puanları, Büyük Selçuklu Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Büyük Selçuklu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Posta Adresi: [email]buyukselcuklulisesi@hotmail.com
Adana Seyhan Büyük Selçuklu Lisesi. Bahçeşehir mah. (Kireçoğı mev.) 81. Sk Seyhan Adana
Tel : 0(322)256 65 55 Fax : 0(322) 2563118

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 875
favori
like
share