Aladağ Akören Lisesi Tanıtımı - Akören Lisesi

Akören Lisesi Adana Aladağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akören Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akören Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akören Lisesi SBS taban puanları, Akören Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Akören Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
Okulumuz Akören'in girişinde olup, yanında Akören İlköğretim okulu ve karşısında da Sağlık Ocağı bulunmaktadır . Akören' eski resmi binalarındandır.

İdare olarak bir müdür ve müdür yardımcısı bulunmaktadır. Bilgi teknolojisi sınıfımız, fen laboratuarımız öğrencilerimizin sık sık kullanabileceği şekilde oluşturulmuştur. Öğrencilerimizin spor etkinliklerini yapabileceği basketbol ve voleybol sahalarımız okulumuzun bahçesindedir.Öğrencilerin ders dışında etkin olabilmesi için tiyatro etkinliklerimiz, spor etkinliklerimiz yapılmaktadır. Çeşitli kulüplerde öğrencilerimizin görev alması sağlanarak daha etkin olmaları amaçlanır.Rehberlik amaçlı yürütülen çalışmalarda sınıf öğretmenlerimiz görev alarak öğrenci sorunlarıyla ilgilenmektedir. Bütün çalışmlarımız eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize daha faydalı olabilmek onların daha aktif olmasını sağlamak ve daha bilinçli bireyler yetiştirmek amacı üzerine inşaa edilmiştir

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: ADANA / ALADAĞ
Adı: AKÖREN LİSESİ
Adresi: Akören Kasabasi Aladağ / Adana
Telefon Numarası: 3225942007
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1364
favori
like
share