Beden Eğitimi ve Spor Özel Yetenek Sınav Tarihleri - DumLupınar BeSyo ÖzeL Yetenek Sınav TarihLeriBu LiSte DumLuPınar ÜniverSiteSine Aittir...

2009 Yılında yapılacak olan Beden Eğitimi ve Spor Özel Yetenek Sınav Tarihleri belli oldu. Sınavlarda Atletizm, Basketbol, Güreş, Futbol, Hentbol ve Voleybol dallarında sınav yapılacak olup bunun yanında miili olan sporcular içinde kontenjanlar ayrıldı.

KontenjanBayan 70
Erkek 130
Toplam 200

Ön kayıtlar 10-15 Ağustos 2009
Sınavlar 17-20 Ağustos 2009

ÖZEL YETENEK SINAVI KURSLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMAYüksekokulumuz Özel Yetenek Sınavı 17-20 Ağustos 2009 tarihleri arasında Germiyan Kampüsünde yapılacaktır.
Spor Eğitimi veren Yüksekokullarda genelde uzun süre spor yapmış sporculara yönelik testler ve ölçümler uygulanmaktadır. Bu sınavlarda spor dallarına yönelik yapılan ölçümler kısa süreli kurslarla kazanılması mümkün olmayan uygulamaları kapsamaktadır. Kısa dönemli sınava hazırlığın Yüksekokulumuzda uygulanan sınavlar için hemen hemen hiç bir etkisinin olmadığı spor kamuoyu tarafından gayet iyi bilinmektedir.
Buna rağmen öğrenciler üzerinden sınav vesilesiyle para kazanmak isteyen "açıkgöz ve kurnaz kişiler" öğrenciklere umutlar vaadederek kurslar düzenlenmektedirler. Her yıl bu sınavlara yönelik olarak diğer illerde olduğu gibi, Kütahya il ve ilçe merkezlerinde de hazırlık kursları açıldığı bilinmektedir. Bazı kurs duyurularında Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz isimleri doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmakta, öğrencilerin sırtından para kazanmak isteyen bir takım açıkgöz kişiler açtıkları kursları Yüksekokulumuz ile ilişkilendirilerek kendilerine çıkar sağlayabilmektedirler. Büyük vaatler ve paraların döndüğü bu kurslardan geçen yıl sınavlarımıza gelen adaylar ve kurs düzenleyicileri sınavlar esnasında gruplar halinde güç gösterisinde bulunarak olay çıkarmaya dahi teşebbüs etmişlerdi.
Beden Eğitimi ve Spor Özel Yetenek Sınavlarımıza katılacak aday öğrencilerin sınava hazırlık kursu adı altında açıllan bu tür organizasyonlara itibar etmemeleri hususununda kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1695
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 14.07.2009 15:20
ilk aşama koşu sonrakiler çok zor