Kozan Bucak Lisesi Tarihi - Kozan Bucak Lisesi Tanıtımı

Okulumuz binası..1984 yılında Temel Eğitim Okulu planına Göre yapılmış,1984-1985 öğretim Yılında Bucak Ortaokulu taşınarak öğretime başlamıştır.Okulun açılış töreninde Alana Valisi Erdoğan Şahinoğlu ile İI Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Şahin hazır bulunmuşlardır.1990-1991 öğretim Yılında Okul bünyesinde lise açılarak Bucak Lisesi,ortaokul ile birlikte öğretime devam etmiştir, 1991-1992 iğretim Yılında ortaokul kısmı Bucak Köyü İlkokuluna taşınmış ve Bucak Köyü İlköğretim Okulu bünyesinde eğitime devam etmiştir.
Okulumuzda tek bir bina olup dört daireli bir bina halinde lojmanı mevcuttur.
Okulumuzda Kozan ilçemizin köylerinden Bucak ,Acarmantaş, Ilıca, Ferhatlı, Çobanpınarı, Osmaniye ilinin Sumbas ilçesine bağlı Akçataş ve Köseli Köylerinin öğrencileri okumaktadır. Okulumuz 1998-1999 tarihinde Çok programlı Lise olarak Eğitim Öğretime başlamıştır. Her yıl yaklaşık 65 öğrenci mezun olmaktadır.
Kozan Bucak Lisesi Adana Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kozan Bucak Lisesi öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kozan Bucak Lisesi resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kozan Bucak Lisesi SBS taban puanları, Kozan Bucak Lisesi öğrencilerinin ÖSS sınav başarıları, futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kozan Bucak Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


Bağlı olduğu kurum:Milli Eğitim BakanlığıBulunduğu Yer:ADANA / KOZANAdı:KOZAN BUCAK LİSESİAdresi:BUCAK KÖYÜTelefon Numarası:3225343488Faks Numarası:3225343488E-mail Adresi:Web Adresi: -

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1447
favori
like
share