İzmir - Karabağlar - Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi

1962 yılında İzmir İli, Torbalı ilçesi, Saipler Köyü nde doğan Erkan Özcan ın babası İbrahim, annesi Zehra dır. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu olan Erkan Özcan, ilk kez Batman ili, Sason ilçesi Aydınlı Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atanmıştır. Bu görevdeyken 29 Mayıs 1994 tarihinde şehit olmuştur.

Okulumuzun 1995 yılında 21 derslikli tip projeye göre yapımı planlanmıştır. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Gençlik Komisyonu kararınca Şehit Erkan Özcan Lisesi adını almıştır. 1999 2000 yılında eğitim öğretime başlamıştır ve 2008 2009 Eğitim Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsü ile eğitime devam etmektedir.

Okulumuz 8500 metrekare alan üzerine her bir katı 919 metrekare üzerine toplam 4 kat olarak yapılmış, 21 derslik olarak projelendirilmiştir. Okul bahçemiz yaklaşık olarak 9200 metrekaredir. 1 basketbol ve voleybol sahası, 1 adet de halı saha bulunmaktadır. Bir adet fizik, kimya, biyoloji ve bir adet bilgisayar laboratuarımız vardır. Giriş katında bulunan çok amaçlı salonumuzda okul toplantıları öğrencilere ve velilere bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. Ayrıca her katta bir Müdür Yardımcısı odası bulunmaktadır. Okul kütüphanemiz ve kırtasiyemiz okul öğrencilerinin kullanımına her zaman açıktır.

Mezunlarımızın büyük bir kısmı Türkiye nin değişik illerindeki üniversitelerinde öğrenim görmektedirler.

Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimiz proje ödevlerine, sosyal etkinliklere öğretmenlerinin desteğiyle hazırlanmaktadır. Ayrıca satranç, dağcılık ve tiyatro kulüplerimiz yıl boyunca değişik etkinliklere katılarak okulumuzu temsil ederler. Her yıl okulumuzun adını aldığı şehit öğretmenimiz Erkan Özcan ın ölüm yıldönümü olan 29 Mayıs tarihinde Saipler Köyü, Erkan Özcan ın mezarı ve ailesi ziyaret edilir. Aynı hafta içinde okulumuzda bahar şenlikleri düzenlenir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2275
favori
like
share