İzmir - Seferihisar - Seferihisar Anadolu Lisesi

Seferihisar Anadolu Lisesi 2005 yılında öğretime açılmıştır. 2005/2006 öğretim yılında başlayan eğitim faaliyetleri Seferihisar İMKB Endüstri Meslek Lisesi'nin binasında ve dersliklerinde bir süre devam etmiştir. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversite Rektörlüğü'yle imzalanan protokol gereği 2006 yılı şubat ayında Seferihisar'da bulunan Necat Hepkon Beden Eğitimi Yüksek Okulu binasına geçici olarak taşınmıştır. Şu anda adı geçen binada hizmet verilmeye devam edilmektedir. Okulun kendi mülkiyetinde binası olmadığı için fizikî yapısı ve alt yapı eksikliğini tam olarak karşılayamamaktadır. Ayrıca şu anda mevcut bina bir orta öğrenim kurumu olarak tasarlanmamıştır. Bütün bu nedenlerle acilen mülkiyeti MEB' e ait bir binaya ihtiyaç bulunmaktadır.
Okul binamızın yanında Seferihisar Öğretmenevi Sosyal tesisleri bulunmaktadır ve öğrencilerimiz buradan yemek hizmeti alabilmektedirler. Ayrıca okul içinde kantin mevcuttur.
Okulumuzda temizlik hizmetleri biri kadrolu, diğeri sözleşmeli iki eleman tarafından yerine getirilmektedir.
Okulumuzda bütün öğrencilerimizin kullanımına açık bir Bilim ve Teknoloji Sınıfı bulunmaktadır. Sınıf mevcutları 30 öğrenciyi geçmemektedir. 9. sınıftan sonra öğrencilerin bilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrenci, veli, okul rehber öğretmeni, sınıf rehber öğretmenlerinin de görüşleri alınarak alan seçimi yapılmaktadır.
Okulumuzda mevcut olan sınıf-şubelerimiz şunlardır;
9.sınıflarımız: 9-A, 9-B, 9-C, 9-D
10. sınıflarımız: 10 FEN A, 10 FEN B, 10 TM-A, 10 TM-B, 10 Yabancı Dil sınıfı
11. sınıflarımız: 11 FEN, 11 TM, 11 Sosyal Bilimler
Seferihisar Anadolu Lisesi Seferihisar'ın OKS'yle öğrenci alan tek akademik öğretim kurumudur.
Yine ilçemizde yapılan sosyal ve kültürel faaliyetlerde, ulusal bayramlarda, önemli gün ve haftalarda okulumuz başarıyla temsil edilmektedir.
Okul bünyesinde etkinliklerimiz okul öğrenci kulüpleri çerçevesinde yürütülmektedir.
Hedefimiz, elbette yaşamın her alanında kendi kendine yetebilen, başarılı, geleceğe güvenle bakabilen, donanımlı bireyleri yetiştirmektir. Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında, bilgi çağının gereklerine uygun, çağdaş ve nitelikli bir öğretim sürdürmekteyiz. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özveriyle çalışmaktadırlar. Öğretmenlerimizin tamamı tecrübeli, alanında etkin ve konularının uzmanıdırlar.
Okul ile veli iletişimi olumlu bir seviyede sürmektedir. Eğitim-öğretim faaliyetlerimiz için velilerimizin yoğun maddi ve manevi destekleri olmaktadır.

MİSYONUMUZ
"Gelişen dünyanın ihtiyaç duyduğu çağdaş, teknik yaratıcı, eleştirel düşünme becerilerine sahip, öğrenmeye meraklı Atatürk ilkeleri ve laik cumhuriyete sahip bireyler yetiştirmek"


İNANDIĞIMIZ İLKELER
İnanıyoruz ki;
Başarılı olmak için tüm bireylerin öğrenmeyi öğrenmeleri ilk önceliktir.
İnanıyoruz ki;
Öğrenciler; öğretmenlerimiz ve velilerimiz çalışmalarımızın temelidir.
İnanıyoruz ki;
Biz, her şeyi takım ruhu ile aşabileceğimize inanan bireyleriz.
İnanıyoruz ki;
Biz, hepimiz ilkelerimiz için çalışmayı yaşam felsefesi haline getiririz.
İnanıyoruz ki;
Biz değişim, gelişmenin ilk basamağıdır, diyor;
Sürekli eğitimi ilke ediniyoruz.
Biz, artı ve eksi bulut kutuplarının yağmurları oluşturacağı gibi, farklılıkların da bizi geliştireceğine inanıyoruz.
Ve biz diyoruz ki ;
Biz, iş birliği ile, el ele her şeyi başaracağız,
Çünkü biz yürekli ve kararlıyız.

VİZYONUMUZ
Onlar öğrendikçe, geliştikçe dünya değişecek.
Çünkü dünyayı onlar değiştirecek!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3014
favori
like
share