Aydın - Bozdoğan - Bozdoğan Anadolu Lisesi

Bozdoğan Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı�nın 2004 yılında aldığı yabancı dil ağırlıklı liselerin Anadolu liselerine dönüştürülmesi projesinde 2005 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun binası, ilk olarak 1953 yılında Bozdoğan Ortaokulu olarak hizmete açılmış; 1970 yılında Bozdoğan Lisesi, 1991 yılında Bozdoğan Lisesi Ortaokulu, 2005 yılında da Bozdoğan Anadolu Lisesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Okulumuz, 2005 yılında büyük bir onarım ile modern bir çehreye bürünmüş; 6 derslik, 1 Fen ve 1 bilgi teknoloji laboratuarı, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 memur odası ve çevre düzenlemesi yapılmış bahçesi ile yaklaşık sekiz dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlk yıl okulumuzda 3 kadrolu öğretmen, 1 müdür yardımcısı görev yapmış, diğer öğretmenler ilçedeki okullardan gelerek derslere geçici olarak girmişlerdir. 2005 yılında 60 öğrenci okulumuza kayıt yaptırmıştır.

Okulumuzdaki öğretmenlerimizden dördü uzman öğretmenlik sertifikası almıştır. Genel öğretmen profili olarak genç, yeniliğe ve öğrenmeye açık, takım ruhunu yakalamış bir kadroya sahiptir. Öğretmenlerimiz arasında mesleki ve kişisel bir dayanışma hemen göze çarpmaktadır. Öğretmenlerimizden % 75�i ilçemizde, % 25�i ise ilçe dışında ikamet etmektedir. Öğretmenlerimiz, TKY, yeni müfredatın uygulanması, çoklu zeka, zamanın etkin kullanımı, stratejik planlama gibi konularda oldukça duyarlıdır. Sosyal faaliyetlerde de öğretmenlerimiz işbirliği içinde olup, gayretli ve katılımcıdır.

Bozdoğan Anadolu Lisesi

Bozdoğan / AYDIN
Telefon : 0256 414 35 94

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1271
favori
like
share