Katherine Moennig Kimdir - Katherine Moennig Resimleri - Katherine Moennig Biyografisi - Katherine Moennig Hakkında

Katherine Sian Moennig, (d. 29 Aralık 1976) Amerikalı aktris. Kate Moennig olarak da tanınır.29 Aralık 1976'da Philadelphia, Pensilvanya'da dünyaya gelmiştir. Bir Broadway dansçısı ve bir keman yapımcısının (William Moennig) kızıdır. Aktris Blythe Danner'in yeğeni ve Oscar'lı yıldız Gwyneth Paltrow'un kuzenidir. Moenning, Paltrow'un kendisinden çok farklı olduğunu dile getirmektedir.
18 yaşında "American Academy of Dramatic Arts" isimli sanat okulunda eğitim almak üzere New Yok'a taşınan Moennig, burada modellik yapmaya başladı ve ardından çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı.
1999 yılında Kanadalı alternatif rock grubu Our Lady Peace'in "Is Anybody Home?" adlı video klibinde rol aldı.
Dikkate değer ilk rolünü televizyon dizisi "Young Americans"da üstlendi. Bu dizide Jacqueline "Jake" Pratt rolüyle beğeni topladı. "Boys Don't Cry" isimli filmin seçmelerine Brandon Teena rolünü üstlenmek için katıldı. Ancak, bu rolü Hillary Swank'a kaptırdı. Çeşitli televizyon dizilerinde küçül roller üstlendi ve dizilere konuk oyuncu olarak katıldı.
Gerçek anlamdaki patlamasını ve halihazırdaki popülaritesini The L Word isimli dizide üstlendiği karakteriyle yakaladı. Halihazırda The L Word isimli dizinin ana karakterlerinden biri olana çiçekten çiçeğe atlayan, kalp kırıcı kuaför Shane McCutcheon'ı canlandırmaktadır.
Eşcinsel olduğu yönünde iddialar bulunsa da kendisi cinsel yönelimi konusunda herhangi bir açıklama yapmamaktadır.

Filmografi

* 2006: Art School Confidential
* 2004: Invitation to a Suicide - Eva
* 2004-...: "The L Word" TV Dizisi - Shane McCutcheon
* 2001: The Shipping News - Grace Moosup
* 2001: Love the Hard Way - Debbie
* 2001: Slo-Mo - Raven
* 2000: "Young Americans" TV Dizisi - Jacqueline 'Jake' Pratt
* 2000: The Ice People

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1018
favori
like
share