Aydın - Çine - Çine Lisesi


İlçenin ihtiyacı olan ilk Lise, Özel Çine Lisesi olarak 1966 yılında tek sınıf halinde açılmış, 1966 Ekiminde Çine Ortaokulu ve Lise (Özel Çine Lisesi resmiyet kazanarak) bir bütün haline gelmiş ve ÇİNE LİSESİ olarak adı değiştirilmiştir.
Klasik Lise gurubunda hizmet veren Çine Lisesi 1975-1976 Öğretim yılında Modern Fen ve Matematik programıyla eğitim-öğretim uygulamasına geçerek Türk Eğitim sistemindeki yerini daha bir pekiştirmiştir.
Tüm kadrolarıyla kaliteli eğitim öğretim vererek her türlü sıralamada süratle gelişme kaydeden Çine Lisesi siyasetin girmediği nadir okullardan birisi olarak tercih edilen okul olmuştur. Zaman içinde çeşitli il ve ilçelerden öğrenci akımına uğramıştır.
Üniversitelere Çine’den binlerce öğrenci vererek istikbal kapısı olan Çine Lisesinin bina ve dershaneleri yetmez hale geldiğinden 1985-1986 Öğretim yılında ikili öğretime geçmiştir.
Başarılı geçmişindeki gibi kendisi için yeni bir uygulama olan, ikili Eğitim Öğretim düzeninde başarılı olarak gelecek kuşaklara hizmet vereceği inancındayız.Adres : Çine Lisesi
Çine / Aydın
Tel : 0256 711 60 40

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 489
favori
like
share