Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin çok zevkli geçeceğini ve herkesin mutlu bir biçimde ayrılacağını söyledi.


Mümtaz Tahincioğlu, İstanbul Park Pisti'nin herşeyiyle yarışlara hazır olduğunu, çevreyollarının da tamamlandığını kaydederek, ''Yurtdışındaki tecrübemden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki; bizim çevreyollarımız bu işi çok rahatlıkla kaldıracak. Trafik olacak ama yurtdışında yaşanan sıkıntılar olmayacak. Yolları olağanüstü yaptık. Bu bizim için avantaj'' diye konuştu.

-''BÜYÜK SIKINTILAR BEKLEMİYORUZ''-
Takımların İstanbul Park Pisti'ne geldiğini ve garajlarına yerleşmeye başladığını anlatan Tahincioğlu, şöyle devam etti: ''VIP ve protokol tribünlerindeki çalışmalar tamamlanmak üzere. Ayrıca organizasyonla ilgili tüm kurumlar pistteki ofislerde çalışıyor. Bu da bize hız kazandırdı. Bazı farkında olmadığımız eksiklikler olabilir. Ama bunların hiçbiri bu organizasyonu etkilemez. Çünkü her organizasyonda küçük hatalar olur. Büyük sıkıntılar beklemiyoruz. Bu yarış çok zevkli geçecek ve herkes buradan mutlu bir şekilde ayrılacak.''

-SEYİRCİLERE UYARI-
Tahincioğlu, bileti olan seyircileri de İstanbul Park Pisti'ne gelişleri konusunda uyararak, ''Özellikle bileti olanlar, biletlerinin sol köşesindeki renge göre yollardaki işaretleri izlesinler. Bu, kendileri için iyi olacak. Girişler hızlanacak ve ulaşım açısından da bu çok önemli. Bileti olmayan arkadaşlar da buraya geldiklerinde satış noktalarımızda bilet bulabileceklerdir'' diye konuştu.

-PİSTE ÖZEL YIKAMA-
Pistte çimlerin boyanması sırasında yağ akımı olduğu iddialarının sorulması üzerine Tahincioğlu, ''Pistte herhangi bir yağ akımı yok. Pist tertemiz'' diye yanıt verdi. Tahincioğlu, pistte son bir temizlik yapacaklarını kaydederek, ''Özel bir araçla vakum sistemiyle pistin tozunu alacağız. Daha sonra da buhar sistemiyle yıkayıp hazır duruma getireceğiz'' dedi

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 384
favori
like
share
puslukurt Tarih: 17.08.2005 07:56
Haber için teşekkürler ustad..
Türkiye için güzel bir tanıtım olacak..
kurtjara Tarih: 16.08.2005 14:56
Muhteşem ve zevkli bir yarış olacağı kesin memleketimiz için hayırlı olsun.