Merkez 80.yıl Anadolu Teknik Lisesi Ve Endüstri Meslek Lisesi - Trabzonda Bulunan Liseler
Okulumuz, Trabzon-Maçka yolunun 2. Km’sinde Deliklitaş mevkiindedir. 04.11.1997 tarihinde ihale edilmiş olup, arsası Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından meslek lisesi yapılmak üzere tahsis edilmiştir. Okulumuz 22.08.2003 tarih ve 7799 sayılı Bakanlık onayı ile Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünce 2004-2005 öğretim yılından itibaren öğrenci almak üzere Türk Milli Eğitimimizin hizmetine sunulmuştur.

Misyonumuz Atatürk ilke ve inkılaplarına, sosyal devlet anlayışına hizmet edecek; alanında günün teknolojik bilgilerine ve uygulama becerisine sahip nitelikli teknik elemanlar yetiştirmektir.

Vizyonumuz mesleki ve sosyal yönden öğrenmenin temel ihtiyaç olarak algılandığı, okulumuz çalışanlarının öğrencilerin yetiştirilmesi için özveriyle çalıştığının veliler ve çevre tarafından görüldüğü ve bölgemiz işletmelerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli bireyler yetiştirebilme özelliğine sahip okul kültürü oluşturmaktır.

Bu misyon ve vizyon ile hızlı istihdam oluşturma çabaları ve müteşebbis bireyler yetiştirme hedefi göz önüne alınarak ilk yıl okulumuz bünyesinde aşağıdaki dört bölüm faaliyete geçirilmiştir.

ANADOLU TEKNİK LİSESİ

Bilişim Teknolojileri Bölümü

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Bilgisayarlı Nümerik Kontrol Bölümü
Kimya Bölümü
Soğutma ve iklimlendirme Bölümü

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
Adı: MERKEZ 80.YIL ANADOLU TEKNİK LİSESİ VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Adresi: ERZURUM YOLU 2.KM DELİKLİTAŞ CAD. NO:80
Telefon Numarası: 4623259522
Faks Numarası: 4623258695

[url]http://www.trabzon80yileml.com[/url]

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 1543
favori
like
share