Aydın - Çine - Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi

Okulumuz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında 2 sınıf olarak Çine Lisesi binasında kendine ayrılan kısmında Çine Anadolu Lisesi ismiyle eğitim ve öğretime başlamıştır. 1994 yılında bugün eğitim ve öğretimin yapıldığı binanın temeli atıldı. Madencilikle uğraşan Mehmet TUNCER okulun yaptırılmasını üstlendi. Okulumuz devlet-vatandaş işbirliği ile 1999 yılında tamamlandı. Adı Çine Anadolu Lisesinden Mehmet Tuncer Anadolu Lisesine çevrildi. 1999 yılının şubat ayında Cumhuriyet Mahallesindeki yeni binasını taşınmış halen 18 derslik olup zemin üzeri iki katlıdır. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılına 534 öğrenci, 41 öğretmen, 1 memur ve 1 hizmetlisiyle faaliyetini sürdürmektedir. Okulumuzda 1 Bilgisayar laboratuarı, 1 Teknoloji Odası, 1 Fen Bilimleri laboratuarı, 1 Kütüphane ve çok amaçlı salonu bulunmaktadır.

Okulumuz ilk mezunlarını 1999-2000 yılında vermiş olup bu yıl 9. dönem mezunlarını vermeye hazırlanmaktadır. Şu ana kadar bütün mezunlarını ÖSS’yi kazandırmış olup bunların % 85’ni 4 yıllık ve daha üstün lisans programlarına yerleştirmeyi başarmıştır.

Okulumuz çağdaş eğitim sisteminin gerekleri olan elverişli doğal bir ortamda tekno-lojinin sunduğu imkanlardan (Bilgisayar, video, sinevizyon, tepegöz, VCD gibi) öğretmenlerini ve öğrencilerini yararlandırarak Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine hazırlamakta ve çalışmalarına bu yolda devam etmektedir.

Vizyonumuz

İnsancıl bir yaklaşımla gelecek yılların neslini yetiştiren marka bir kurum olmak.

Misyonumuz

Çağdaş,

· Milli ve ahlaki değerlere bağlı,

· Kendine güvenen, özdisiplinli,

· Mesleki teknolojide güçlü,

· Demokrat,

· Topluma ve insan haklarına saygılı,

· Düşünen ve okuyan,

· Güleryüzlü,

· Sevmeyi başaran, sevilmeyi hak eden bireylerin bulunduğu,

· Güvenilir, öğrenci merkezli bir eğitim programı oluşturmak.

· Yüksek Öğretimle İlgili Ve Yetenekleri Doğrultusunda Çağın Sınırlarını Zorlayan Adaylar Yetiştirmek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1866
favori
like
share