Aydın - Germencik - Germencik Anadolu Lisesi

GERMENCİK ANADOLU LİSESİ 2005 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulundan boşalan binada eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Okulumuzun faaliyet alanı yaklaşık 2 dönümdür. Okulumuz 18 derslikli bir bina ve geniş bir bahçe üzerine kurulmuştur. Aydın İzmir karayolu üzerinden Germencik Turanlar Köyü yoluna dönüşte 50 metre içeride olan okulumuzun etrafı bahçelerle çevrilidir.

Okulumuzun Fizik,Kimya ve Biyoloji laboratuarları mevcut olup öğrencilerimizin kullanımına açıktır.Okulumuzun internet bağlantısı bulunan bilgisayar laboratuarı ve 2 adet sunum odası vardır. Her sınıfa bir projeksiyon cihazı kurulması için çalışmalar devam etmektedir. Okulumuzun kütüphanesi vardır. Ancak kitap sayısı ve donanım açısından henüz okul olarak istediğimiz seviyede değildir.Okulun bilgisayar laboratuarında internet erişimi öğrencilerin ve öğretmenlerin hizmetine sunulmuştur.

Okulumuzda normal öğretim yapılmaktadır. Okulumuzun öğrenci mevcudu 348 dir. Dersliklerimiz standartlara uygun olup sınıf mevcutları 9. sınıflarda 30’ar kişi, 10. 11. ve 12.. sınıflarda ortalama 20 kişidir. Okulumuzun yakın çevresinde yerleşim alanı veya diğer kurumlar bulunmamaktadır.

Okulumuzda idareciler, öğretmenler ve destek personel (sözleşmeli) dahil 27 personel bulunmaktadır. Personelin 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı olmak üzere 2’si idari hizmetlerde görev yapmaktadır. Okulumuzun 24 öğretmeni bulunmakta ve bir sözleşmeli personel çalıştırılmaktadır.

Öğrencilerimizin sportif faaliyetlerini ve Beden Eğitimi derslerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri kapalı spor salonu mevcuttur.
Okul bahçesinde çimlendirme, ağaçlandırma, kamelya vb oturma yerleri oluşturma, çiçeklendirme çalışmaları yapılmakta bunun için belirli gün ve haftalarda düzenlenen etkinliklerle öğrencilerimiz teşvik edilmektedir.

MİSYONUMUZ

Bilgi Toplumu anlayışına dayalı, geleceğine yön verebilen bireyler yetiştiririz.VİZYONUMUZ

Dünü, bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili, nitelikli ve gurur duyulacak nesiller yetiştirmektir.DEĞERLERİMİZ

Öğrencilere tam öğretme ortamı hazırlama, bilgi kaynaklarına ulaşma ve bu bilgileri hayatta kullanmalarına yardımcı olmak.İLKELERİMİZ

*Germencik Anadolu Lisesinin temel görevinin; öğrencileri hayata, üst öğrenime ve yüksek öğrenim kurumlarına hazırlama olduğuna inanırız.
*Bütün öğrencilerin, zekalarının geliştirilebilir özellikte, öğrenmeye karşı istekli ve belirli bir öğrenme potansiyeline sahip olduğuna inanır, öğrenciyi merkez alan etkili bir eğitim anlayışını benimseriz.
*Ezberci değil; okuyan, inceleyen, araştıran, düşünen, analiz ve sentezler yaparak kendini sorgulayıp yenileyen öğrencilerin yetişmesine çalışırız.
*T.C. Devletinin kurucusu Yüce Önder Atatürk'ün "çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye İdealine " ulaşmayı ilke edinen demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin bu temel değerlerine ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış öğrencileri yetiştirmeyi temel ilke ediniriz.

Toplam Kalite Yönetimine inanmış bir ekip olarak; okulun her duvarında bir tuğla, dikilen her fidanında bir avuç toprak ve her eserinde alın teri bulunan bir anlayışa sahip olmak. Vatanseverlik, bilimsellik, tarihimiz ve geleneklerimiz bizim ortak değerlerimizdir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1940
favori
like
share