Ahmet Hamdi Gökbayrak And. Ogr. Lisesi - Bursada Bulunan Liseler
Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisesi, Bursalı hayırsever iş adamı Ahmet Hamdi Gökbayrak tarafından yaptırıldığı için kendisinin ismini taşımaktadır. Yerleşkesi Bursa - Uludağ Soğukpınar Köyü'nde bulunan karma yatılı bir Anadolu Öğretmen Lisesidir.

Okul 1990-1991 eğitim-öğretim yılında Bursa Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nin binasında faaliyete başladı. Bu esnada Bursalı iş adamı Ahmet Hamdi Gökbayrak'ın Soğukpınar Köyünde Yatılı Bölge İlköğretim Okulu için yaptırdığı bina dönemin Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Necmi Yazıcıoğlu'nun girişimleriyle bu okula tahsis edildi. Okulun açılışı 23 Mayıs 1991'de dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından yapıldı.

Eğitim

Okul günümüzde aynı binada Anadolu Öğretmen Lisesi olarak hizmet vermektedir. 2 derslik binası ve idari bina, personel lojmanları ile bir pansiyon ve bir kantinden oluşmaktadır. Pansiyon bayan ve bay öğrencilere hizmet vermek üzere ikiye ayrılmıştır. Pansiyonun en alt katında yemekhane bulunur. Okulda, yabancı dil, fen-matematik, eşit ağırlıklı ve türkçe-sosyal branşlarında verilen eğitimin yanı sıra; öğretmenlik mesleği ile ilgili olarak; eğitim bilimine giriş, eğitim psikolojisi, eğitimde ölçme ve değerlendirme, eğitim yönetimi gibi dersler de sunulmaktadır.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: BURSA / OSMANGAZİ
Adı: AHMET HAMDİ GÖKBAYRAK AND. OGR. LİSESİ
Adresi: Soğukpinar Köyü
Telefon Numarası: 2242842112
Faks Numarası: 2242842113

[url]http://ahmethamdigokbayrakaol.meb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 934
favori
like
share