Ankara Anadolu Lisesi - Ankara Anadolu Lisesi Okulumuz 1981 yılında Atatürk Anadolu Lisesi bünyesinde Beşevler 'de Milli Gençlik ve Spor Bakanlığı Radyo Film Merkezinde açılmıştır.
Öğretimi Atatürk Anadolu Lisesinin bulunduğu binada devam eden okulumuz , 1983 -1984 Eğitim Öğretim yılında şu anda öğretim yapılan okulda müstakil bir müdürlük olarak faaliyete geçmiştir.
Okulumuz Nevzat ÖNER 'in yönetimi döneminde öğretime başlamış , daha sonra Ö. Şevki KARAHAN 'in Müdürlüğü döneminde Atatürk Anadolu Lisesi bünyesinden ayrılmıştır.
Okulumuz ismini Başkentimize izafeten almıştır. Öğrenciler karma olup . erkek pansiyonu mevcuttur. Okulumuz pansiyonunda ; Devlet Parasız Yatılı ve Paralı Yatılı öğrenciler barınmaktadır.
Devlet Parasız Yatılı okuma hakkı şartlarını taşıyan öğrenciler parasız barınabilir.

VİZYONUMUZDeğişmeyen tek şeyin değişim olduğu düşüncesinden hareketle toplum içinde verdiği kaliteli eğitim ve öğretim ile bilinen ,tanınan, bu nedenle kendi türündeki okullar içinde ilk sırada tercih edilen bir okul olmak.

MİSYONUMUZÖĞRENCİLERİMİZİN;

Altındağ-Ankara Anadolu Lisesi olarak; bütün paydaşlarının bilgili, ilgi ve yeteneklerinin farkında, hedeflerine ulaşmak için doğru yöntemleri bilen, nitelikli, çağdaş,hoşgörülü,demokratik ve laik bireyler yetiştirmek için varız.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 451
favori
like
share