Atatürk Anadolu Lisesi - Ankara Atatürk Anadolu LisesiAnkara Atatürk Anadolu Lisesi 1971 yılından bu yana hizmet vermekte olup bu 35 yıllık dönem içerisinde Türkiye'nin en başarılı okullarından biri olmayı başarmıştır. 2006 Eylül ayinda 35. kuruluş yıldönümü kutlanan okulumuz 2000 yılından bu yana ÖSS'de ODTÜ'ye en çok öğrenci gönderen okul olma başarısını göstermiştir. Okulumuz 2005 ÖSS Sınavında; 268,786 puanla Sayısal, 269,337 puanla EA, 259,696 puanla Sözel alanlarda Türkiye 1.si olmuştur. 2006 ÖSS Sınavının “Şampiyonlar Şampiyonu” Abdurrahman Yılmaz da okulumuz ögrencisidir. Ayrıca okulumuz senelerdir gerek OKS Sınavı ile aldığı öğrencilerin dereceleri, gerekse de ÖSS sonuçlarına göre Ankara'nın daimi birinci sıradaki okuludur.
Okulumuzda 110 ögretmen görev yapmakta olup toplam ögrenci sayısı ise 1445'dir.
A, B ve C olmak üzere üç bloktan oluşan okulumuzda A blokta 26, B blokta ise 24 derslik bulunmaktadır. C blokta, içerisinde bir tiyatro sahnesi ve jimnastik salonu da barındıran spor salonu yer alır. A Blok ikinci katta, içerisinde 10 bini askin yayın barındıran bir de kütüphane vardır. Her ay birçok periyodik yayın da kütüphane arşivine eklenmektedir. A Blok birinci katta yer alan bilgisayar laboratuvarımızda öğrencilerimiz hızlı internet baglantısı ile ders görmektedirler. Aynı zamanda yine A Blokta yer alan 3 adet çok amaçlı salonla öğrencilere verimli bir eğitim ortamı sunulmaktadır. B Blokta bulunan Resim Atölyesi, Müzik Odası ve Konferans Salonu da ögrencilerimizin sosyal yönlerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.
Okulumuz 5200 metrekarelik bir bahçeye sahiptir. Bu alan içerisinde bir kafeterya, vakıf binası, piknik alanı, 2 halı saha ve bir halı saha kantini yer almaktadır.
Son olarak 30. sayısı sizlerle bulusan okulumuzun ögrenci dergisi "Ada" 10 senedir tamamen öğrenciler tarafından hazırlanmaktadır. Bu sene çıkarılmaya baslayan ögrenci gazetesi “Yankı” da 3. sayısını yayınlamıştır.
Aynı zamanda Kış Şenliği, Yaz Şenliği, Sanat Festivali ve Aydınlanma Konferansları gibi birçok gelenekselleşmiş etkinliğimiz vardır.


Okulumuzun Fiziksel Bilgileri


[URL="http://www.aaal.k12.tr/okulumuz/fiziksel.php?i=yerlesim" rel="nofollow" target="_blank">Bina Yerleşimi

Sınıflar
Laboratuarlar
Atölyeler
Kütüphane
Kantin
Konferans Salonu
Çok Amaçlı Salonlar
Spor Salonu

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1716
favori
like
share