Antalya - Alanya - Mustafa Mürüvvet Alaattinoğlu Lisesi

Okulumuz Hayır sever Mustafa Alaettinoğlu tarafından 2000 yılında yaptırılmış ve Bakanlığımızın 07 Eylül 2000 Tarih ve 9946 sayılı onayı ile Mustafa-Mürüvvet Alaattinoğlu Lisesi olarak 2000-2001 Eğitim Öğretim Yılında hizmete açılmıştır. Okulumuz Alanya ilçe merkezine 12 km uzaklıkta ve D-400 karayolu üzerinde olup gerek ilçe merkezinden gerekse diğer beldelerden çok kolay ulaşım imkanına sahiptir.

Kısa sürede gelişimini tamamlayan okulumuz Oldukça geniş bir Bahçeye sahip olup Öğrencilerimiz ders içi ve ders dışı etkinliklerin yanı sıra okul bahçesinde futbol, basketbol ve voleybol gibi sportif faaliyetlerde bulunma imkânına sahiptirler.
MİSYONUMUZ

Eğitim-öğretimin temel ilkelerine uygun olarak ,ders içi ve ders dışı faaliyetlerle, milli eğitim genel ve özel amaçları doğrultusunda ülke ve dünya gerçeklerine duyarlı, toplum değerlerine saygılı, yeniliğe açık, kültürel olarak donanımlı, araştırıcı ve üretici, yükseköğrenim için alt yapısı hazır bireyler yetiştirmekVİZYONUMUZ

Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak aydınlık düşüncelere sahip, toplumu yönlendirecek güçte örnek insanlar yetiştirmek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 447
favori
like
share