Prince Of Persia 4 Tam Çözümü - PC Oyun Tam çözümleri rehberi

Bu yazıda Prince of Persia 4 de bazı yerlerde baya bi geçmekte zorladığımız bölümlerin çözümleri var umarım işinize yarar. Renkli bölümleri aktif hale getirmeniz için, bölüm canavarlarını geçtikten sonra”LIGH SEEDS” toplamanız lazım. Ben yeşil bölümleri geçtim. Diğer rengi açmam için 170 tane “LIGH SEEDS” topladım. Şimdi diğer rengi aktif hale getirmem için “TEMPLE” bölümüne gidiyorum.

Prince of Persia 1 ve 2’sini oynamadım. 3′ünü oynadım ve oyunu bitirdim. Zaten kolaydı. Arkadaşların söylemesine göre 2 baya zormuş, neyse konumuza bakalım, Prince of Persia 4′ün takıldığım ve sizlerinde takılacağını düşündüğüm yerlerin çözümünü paylaşmak istedim.

Bölüm : QUENN’S TOWER- CITY OF LIGHT

Galiba bölüm canavarı baya bi kılıç salladım filan enerjisi azalmıyordu. ” Boşluk” tuşunu kullanarak bacak arasından geçip, kılıç darbesi vuruyordum oda işe yaramadı.

Çözüm

Kılıç darbeleri ile canavarı çukurdan aşşağı düşürmeye çalışcaz. Tam düşerken bizi bacağını kullanarak itmeye çalışıyor, o arada kız yardım ediyor, sürekli “mouse1″ tuşuna basıyoruz ve canavarı çukurdan aşağı düşürüyoruz.

Bölüm : QUEEN’S TOWER- CITY OF LIGHT

Bu canavar, bir çok kez karşımıza çıkacak anlaşılan. Bu sefer çukur filanda yok aşağı atalım, nasıl mı öldüreceğiz ?

Çözüm

Duvar kenarlarında resim’de görüldüğü gibi tahtalar var. Canavarı oraya atarak ( çukurdan aşağı atar gibi ) enerjisini alacağız.

Bölüm : CONSTRUCTIONYARD-THE VALE

Biraz karışık bir bulmaca ama her bulmacanın bir çözümü vardır dimi karışık olduğundan dolayı video şeklinde hazırladım. Burayı geçtikten sonra çıkan canavarı yine aşağı atıyoruz.


Bölüm : ROYAL GARDENS-ROYAL PALANCE

Çukurları suyla doldurmamız lazım. Doldurduktan sonra taş yükseliyor, gitmek istediğimiz yere ulaşıyoruz. Çukurlar nasıl mı ? suyla doldu. Ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim. Sallayarak doldu bir sekilde tam hatırlamıyorum. Üzülmeyin save dosyasını paylaşıyorum.

Save dosyasını burdan indirebilirsiniz. Save dosyasının yeri Belgeler klasörüdür.

(Not: Save dosyasının linki ölü link olduğu için kaldırılmıştır. En kısa zamanda sağlam bir link bulup tekrar paylaşmaya çalışacağım...)

Devam…

Bu seferki canavar biraz zorlu gibi, kılıç darbesiyle olcak gibi değil. Çukurdan aşağı’da düşmüyor. Vucudunu saran siyahlık yüzünden yanına yaklaşamıyoruz. Nasıl mı? öldüreceğiz.

Çözüm

Canavarın bize vurmasına izin vereceğiz. Tam bize öldürücü vuruşunu yapacakken elika’nın yardımı sayesinde kurtuluyoruz. Bu sayede, canavarın üzerindeki siyahlık kısa bi süre kayboluyor.

Canavar tekrar siyah haline gelmeden hemem saldırmamız lazım. Böyle bir kaç kez yaparak, tam öldüreceğimiz zaman yine kaçıyor.

Bölüm: CORONATON HALL - ROYAL PALACE

Karşımıza çıkan canavarlar, ilerledikce zorlaşmaya başlıyor. Üzerini saran siyahlık ve sarı ışık yüzünden, Kılıç darbesiyle yanına yaklaşamıyoruz, elika’nın da yardımı işe yaramıyor nasıl mı ? öldüreceğiz.

Çözüm

Elimizi kullanarak canavarı havaya atıyoruz, o sırada kılıçımızı kullanarak canavarı aşağı atıyoruz.

Bölüm: MARTYRS TOWER-RUINED CITADEL

Aslında bu canavarı elika yendi gibi, ben pek bir şey yapmadım

Canavar bu halde iken elika’yı kullanın. Canavar bu hali aldığında elimizi kullanacağız.Canavarı hava’ya atıp, ister kendimiz, ister elika’yı kullanarak enerjisini alıyoruz. Canavar yere indiğinde tekrar normal haline geliyor, tekrar elika’yı kullanıyoruz. Bu şekilde öldürüyoruz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 44809
favori
like
share
byqameboy Tarih: 23.02.2013 14:15
alla alla adama bak ilk boss u mouse1 e basarak atıcan diyo onu bizde anladık basıyok ama atılmıyo mk
RaveNol Tarih: 08.03.2011 18:39
The Valve bölümü icin sizden yardım istiyorum arkadaslar
alperman15 Tarih: 15.01.2011 15:45
ya ben saro yuvarlağı seçtim bulmaca var bir paylaşsanız videosunu
zalenka Tarih: 25.07.2010 19:04
ya ben burdayım sizin dediklerinzin bölümlerini gectik şunu söylömeye unumuşsunuz haven stair bölümünde takıldım ben elika eye basın ca yesillik olucak ya herer onu yapamıyom yardım lütfen bütün bölümleri gecen birileri var söylesin acillll
zalenka Tarih: 25.07.2010 19:00
orda neyapmalıypm yardım lütfen
zalenka Tarih: 25.07.2010 18:59
ya havens stair bölümünde kaldım oraya gidiyorum yeşil şey var elika e ye basıyom donuyo böyle kalıyo oyun dommuyor ey ebasarken tuşla rdömmüyor
zermut29 Tarih: 20.07.2010 17:46
b
rangerhuso Tarih: 14.05.2010 21:57
arkadaşlar elika çoğalınca kadın bizden gercek elikayı bulmamızı istio bi yontem var oda oradaki bosluktan atlayın elika atlıyınca direk elimizi tuttuğu için yine tutuo ve olay çozuluo XD

sonunda elika oluo ahrımanda hapis kalıo ahrıman sana beni serbest bırak elikanın canını veririm dio sende salak gibi ahrımanı serbest bırakıon
jusdewill Tarih: 20.04.2010 08:31
s.a arkadaslar bu oyunun türkçe alt yazı yaması varmı acaba__?