Antalya - Kepez - Kepez Lisesi

Kepez Lisesi 06.09.2001 tarihinde eğitim - öğretime açılmış, ilimizdeki en yeni liselerimizden biridir. Okulumuz şu anda 26 derslikte, 1000 e yakın öğrenci ile eğitim - öğretimini sürdürmektedir. Lise 1. sınıflarımız 12 şube, lise 2. sınıflarımız 8 şube, lise son sınıflarımız da 6 şubedir.

Öğrencilerimiz; Fen bilimleri, Türkçe - Matematik , Sosyal Bilimler, Yabancı Dil (İngilizce) alanlarında eğitim - öğretim görmektedir. Okul olarak temel amacımız; öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak ve onları bir yüksek öğrenim programına hazırlamaktır. Bütün bunları başarabilmek için de eğitim, öğretim kadromuzun çaba ve destekleri ile velilerimizin işbirliğine ihtiyaç duymaktayız. Çünkü öğrenci davranışlarının değişmesinde ve olgunluk kazanmasında aile eğitimi okuldan verilen eğitimden daha önemli bir yer tutmaktadır. Görevi öğrenciyi eğitmek olan öğretmenin hedefi aynı zamanda öğrencinin ailesi de olmalıdır. Öğretmenler için nitelikli eğitimde aileler ile iletişim ve işbirliğinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla okul Rehberlik ve Psikolojik Danışma servisimiz öncülüğünde belirli aralıklarla veli toplantıları düzenliyoruz.

Lise öğrencilerimizin gençlik çağı diye adlandırılan dönemi yaşadıklarının bilincindeyiz. Eğitimimizi öğrencilerimizin gelişim dönemlerine uygun ve bireysel farklılıklarını anlamaya çalışarak sürdürüyoruz. Okulda düzenlenen Sosyal etkinliklerin ( tiyatro çalışmaları, Folklor çalışmaları, Satranç ve sportif aktivitelerin ) öğrencilerimizin kendilerine güven duymaları ve başarı duygusunun artmasında önemli olduğuna inanıyoruz.

Değerli Anne ve Babalar, “Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var…” Dünyamız önemli değişimlere sahne oluyor. Bilgi çağı tüm toplumları, dünyayı etkilemekte ve değişime zorlamaktadır. Toplumun tüm bireyleri değişim koşullarının gerektirdiği yeni bilgileri öğrenmek zorunda kalmaktadır. Değişimin yarattığı dönüşümde en büyük görev eğitime düşmektir. Bir dönem eğitimden beklenen okuma yazma becerisi iken sonrası mesleki beceri kazandırma, uzmanlaşma, eğitimin işlevi olmuştur. Günümüz insanı ise; eğitimden teknolojik gelişimlere ve bunların yol açtığı değişime uyum sağlayabilecek bilgi ve beceriyi kazandırması, kendi mesleklerinde derinlemesine bilgi en az bir yabancı dil, bilgisayar okur yazarlığı becerisini kazandırmasını istemektedir.

Kepez Lisesi 2007/2008 eğitim öğretim yılında da bu bilinçle bini aşan öğrencisi, altmış beş eğitim öğretim çalışanı ile Türk milli eğitiminin amaçları doğrultusunda, bilimsel bakış açısı gelişkin, sosyal ve kültürel etkinliklere katılan, düşünen, tartışan bilgiyi edinme ve kullanma yollarını bilen bireyler yetiştirme uğraşını kesintisiz sürdürecektir / sürdürmektedir.


Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1539
favori
like
share