Antalya - Kepez - Antalya Tic.ve Sanayi Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'nın 05.07.1995 tarih ve 7802 sayılı olurlarıyla Aldemir Atilla Konuk Lisesi'nde öğretime açıldı. Daha sonra eski adı "Zafer İlköğretim Okulu" olan bina, düzenlenerek geçici olarak şu anki yerine taşınmıştır.
Bu arada Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası okulumuzun binasının yapımını üstlendi. Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası yönetim kurulunca komisyon oluşturunca proje tamamlandı.
22 Ekim 1998 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL'in katılımlarıyla temel atma töreni yapıldı.
01 Mart 1999 tarihinde inşaata başlandı. Bina 31 Ağustos 1999 tarihinde tamamlandı. Okulumuz 10 Eylül 1999 tarihinde yeni binasına taşındı ve 1999-2000 yılına "Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi" adıyla başladı.
04 Kasım 1999 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL'in katılımlarıyla resmi açılış yapıldı.
Okulumuzun yapılanmasında ve kurumlaşmasında emeği geçen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri olmak üzere, tüm kuruluş ve şahıslara sonsuz TEŞEKKÜRLER...


Vizyonumuz

Çalışma azmi ve kararlılığımızla “sanata adanmış yürekler” olmak.

Üretkenlik
Kalite
Eğitimin niteliği
Başarı
Motivasyon,iletişim

Üretkenliğin ve yaratılıcılığın desteklenmesinin okulumuzu geliştirdiğine inanırız.
Sanatsal üretimin niceliğinden çok niteliğine önem veririz.

Misyonumuz

Toplumun sanatsal duyarlılığını sürekli geliştirerek,sanatı yaşayan,özgün eserler üreten,Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı ,özgüveni yüksek,donanımlı bireyleri yüksek öğretim kurumlarına hazırlamak ve orta öğretimdeki fen,sosyal ve meslek ağırlıklı eğitime sanatsal bir boyut kazandırmaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 925
favori
like
share