Antalya - Konyaaltı - Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi

Okulumuz MEB�nin 28.05.2008 tarih ve B.08.0.OGM.0.09.03.05/4939 sayılı OLUR�u ile 08 Eylül 2008 tarihinde eğitim-öğretime açılmıştır.

Konyaaltı İlçesi Hurma mahallesi 256. sokakta bulunan okulumuzun arsası Antalyalı hayırsever Şafak OTUZALTI ve ailesi tarafından bağışlanmış, bina ise yine Antalya�nın en eksi ve tanınmış hekimlerinden Dr.İlhami TANKUT tarafından yedi ay gibi kısa bir süre içinde yaptırılmıştır. 7 Kasım 2008 tarihinde Antalya valisi Sayın Alaaddin YÜKSEL ve kalabalık bir katılımcı ile okulumuzun resmi açılışı yapılmıştır.

2008-2009 Öğretim yılında beş şubesi ve 150 öğrenci mevcudu bulunan okulumuzun toplam kapasitesi 600 kişiliktir. 15 öğretmen, 142 öğrencisi ve velilerimiz ile �aile� birlikteliği ve sıcaklığı içinde hareket etmekteyiz.

Konyaaltı İlçesinin ilk ve tek Anadolu Lisesi olan okulumuzda 24 derslik mevcuttur. Sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı oluşturmanın ilk temel şartı �Sağlıklı bir fiziki ortam oluşturmaktır.� inancıyla okul idaremiz, öğretmenlerimiz, personelimiz ve velilerimiz yeni bir misyon ve vizyon oluşturarak çalışmalarına hızla devam etmektedir. Resim ve Müzik atölyeleri, Yabancı dil ve bilgisayar laboratuarları, kütüphanesi, çok amaçlı salonu, 200 kişilik konferans salonu, kantin ve yemekhanesi, okul bahçesindeki spor ve oyun alanları ile öğrencilerimize hizmet vermekteyiz.

Bu öğretim yılı içerisinde fiziki yapıdaki eksikliklerin tamamlanıp alt yapının oluşması ile eğitim öğretim alanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde elde edilen başarılar neticesinde güzel ve verimli bir öğretim yılı yaşayacağımız inancı içindeyiz.

2008 OKS sonuç puanlarına göre Antalya�da bulunan onbir Anadolu Lisesi içerisinde (yeni açılıyor olmasına rağmen) yedinci sırada yer alması bizleri daha da motive ederek ileriki yıllarda öncelikli tercih edilen bir okul olma ve üst sıralarda bulunma çabası ve gayreti içine sokmuştur. Hedefimiz OKUL değil EKOL olmaktır.

Gençlerimizi, Atatürkçü gençler olarak, eğitimin �Millilik� vasıflarına uygun, tarihini, kültürünü, geleneğini bilen, koruyan, korumayı milli bir görev sayan, çağın gelişmelerine ayak uydurabilen, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren nesiller olarak yetiştirmek en büyük idealimizdir.


MİSYONUMUZ

Biz Dr.İlhami Tankut Anadolu Lisesi olarak ,

Atatürkçü düşünce çizgisinde, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı ve özümsemiş, yaratıcı düşünen, öğrenmeyi öğrenen; öğrendiklerini davranışa dönüştürebilen, rekabetçi, ekip çalışmasına inanan, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, maddi ve manevi değerlerine de sahip çıkan , sorumluluk sahibi , paylaşımcı , yeteneklerini geliştirip kanıtlayabilen her alanda başarıyı hedefleyen , sürekli gelişmeye inanan öğrencilerimizi üniversiteye ve geleceğe hazırlamak; çalışanlarımızı demokratik bir iletişim ortamında en yüksek verimliliğe ulaştırmak için varız.


VİZYONUMUZ

Biz Dr.İlhami Tankut Anadolu Lisesi olarak ,

İstiyoruz ki : Ben sözcüğünden çok biz sözcüğünü kullanalım.

İstiyoruz ki : Ortak paydada buluşalım

İstiyoruz ki : Hedeflerimizde kararlı olalım

İstiyoruz ki : Almış olduğumuz formasyon değerlerini uygulayıp, öğretme ve öğrenme değerlerini ön planda tutalım.

İstiyoruz ki : Öğrencilerimiz , okuluna ve çevresine sahip çıkabilsin.

İstiyoruz ki : Öğrencilerimizin kendi fiziksel ve zihinsel yeteneklerini ve sınırlamalarını yani öğrenme profillerini keşfetmelerine yardımcı olalım.

İstiyoruz ki : Öğrencilerimizi , kültürel mirası değerlendirebilen , yaşanan hayatı yorumlayabilen ve problemlere çözüm üretebilen bireyler olarak yetiştirebilelim.

İstiyoruz ki: Eğitim ve öğretimde mükemmele ulaşmak ihtiyaç kabul edilsin.

İstiyoruz ki: Okulumuzdan mezun her öğrencimiz bir üniversiteye yerleşsin.

İstiyoruz ki: Eğitim sistemimizde Anadolu Liseleri içersinde nitelik ve nicelik yönünden örnek gösterilen bir okul olalım.

İstiyoruz ki: Okulumuzda sürekli gelişme ve öğrenme hedeflensin. Yabancı dili kullanabilen bireyler yetiştirelim.

İstiyoruz ki: Atatürkçü düşünce sistemini yaşam biçimi haline getirmiş öğrenciler yetiştirelim.

İstiyoruz ki: Tüm paydaşlarımız Dr.İlhami Tankut Anadolu Liseli olmaktan gurur duysunlar.

BİZ ; DR.İLHAMİ TANKUT ANADOLU LİSESİ DEĞERLERİNİ YÜKSELTECEK EĞİTİM ORDUSU OLMAYI HEDEFLİYORUZ


Telefon:02422591616
Faks:02422592111

Adres:Hurma Mahallesi 256. Sokak KONYAALTI/ANTALYA

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 6440
favori
like
share