Antalya - Muratpaşa - Hacı Melike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi

Okulumuz 1994 – 1995 Öğretim Yılı’nda; Prof. Dr. Erol Ayrancı, Yük. Elk. Müh. S. Hadi Ertuğ, İşadamı Mehmet Tıkırdık, Öğretmen Selahattin İbişoğlu-Kemal Eres, Mimar Birsen-Sabri Tanrıyeri, İşadamı Mustafa Keşçi, Mühendis Doğan Özdemir, Dr. Halil Seferoğlu, Ecz. Necla Seferoğlu, İşadamı Ömer Arıcan, Dr. Mustafa Peşken ve Ali Üstün’ün çabalarıyla Sanayi Mahallesi’nde Ergenekon İlköğretim Okulu bünyesinde (35+35) iki sınıf olarak eğitim-öğretime başladı.

1995-1996 Öğretim Yılında yeni öğrencilerin de alınmasıyla, kendi okul binamızın oluşturulması gerekmekteydi. Bunun için; başta Doç. Dr. Yaşar Duranoğlu, S. Hadi Tuğ, Hüseyin İyiol, Ali Üstün gibi öğrenci velilerinin çabaları sonucunda daha önce ilköğretim okulu olarak planlanan ve eğitim-öğretime başlamak üzere olan, hayırsever Hacı Malike Bileydi Hanımefendi’nin yaptırmış olduğu okula kavuşuldu.

Daha önce Ergenekon adıyla açılan okulumuz bundan böyle Hacı Malike Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi olarak Antalya’da en seçkin yerini aldı.


MİSYONUMUZ

Demokratik toplum beklenti ve gereksinimlerini esas alan katılımcı bilime dayalı bireyleri yetenekleri doğrultusunda yönlendiren fırsat eşitliğine dayalı.
Okul çevre iletişimini ve ilişkilerini sağlıklı kurabilen çevreye yarar sağlayan çevre olanaklarını klendisi ve insanlığın yararı için kullanabilen
bireyler yetiştirebilen Atatürk İlke ve Devrimlerini özümsemiş bir eğitim sistemi yaratmak.

VİZYONUMUZ

Profesyonel yaşam kriterlerine uyumlu, kendini yeniliyebilen, kendisi ve çevresiyle barışık, kendisini en üst düzeyde gerçekleştiren, bilgiye ulaşma bilgisine sahip, çağdaş, dünya vatandaşlığı özelliklerinesahip, geleceğe mutlu bakan bireyler yetiştire bilmek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2497
favori
like
share