Çelikhan Lisesi - Adıyaman Çelikhan LisesiBİNA DURUMU

Okulumuz, ana bina, ek bina ve lojman olmak üzere üç binadan oluşmaktadır.

ANA BİNA: Müdür Odası. Müdür Yardımcısı Odası, memur odası, rehberlik servisi, kütüphane, öğretmenler odası, BT sınıfı (bilgisayar) ve 11(onbir) derslikten oluşmaktadır. Ana binamızın sıhhi tesisatı ve elektrik tesisatı 2007 yılında tamamen değiştirilmiştir. Binanın genel durumu iyi olup kalorifer sisteminin değiştirilmesi (katı yakıta dönüştürülmesi) ve genel onarımının yapılması için 2008 yılı için ödenek talebinde bulunulmuştur. Mevcut şartlarda tam kapasiteyle eğitim-öğretime devam edilebilir.

EK BİNA: 4 (dört) derslik, erkek ve bayan lavaboları ile arşiv odası mevcuttur. Binanın sıhhi tesisatı tamamen arızalıdır. Pencereleri pvc olup kullanılabilir durumdadır. Alt kattaki derslikleri tabanlarında çökme olmuş, kapılar kullanılamaz durumdadır. Ek binamızın sıhhi tesisatının yenilenmesi, kapıların değiştirilmesi, iç ve dış sıva, boyanın yenilenmesi ile çatının onarımdan geçmesi okulumuza 5 (beş) yeni derslik kazandıracaktır.

Okulumuz Çelikhan Lisesi, 1966 yılında ortaokul olarak yapımına başlanan binada, 1970-1971 eğitim-öğretim yılında ortaokul olarak başlamıştır. 1974-1975 eğitim-öğretim yılında lisenin açılmasıyla ortaokul ve lise olarak faaliyetini sürdürmüş, 1996-1997 eğitim-öğretim yılında Barbaros İ. Ö. Okulu’nun açılmasıyla ortaokul kısmı adı geçen okula devredilmiştir. 1996-1997 eğitim-öğretim yılından beri lise olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1049
favori
like
share