Gölbaşı Lisesi - Adıyaman Gölbaşı Lisesi Okulumuz 1973 yılında Gölbaşı Lisesi olarak açıldı. 1996 Öğretim Yılında ise okulumuz bünyesinde Yabancı Dil ağırlıklı Lise açılmıştır. 2002 Eğitim Öğretim yılında Gölbaşı Lisesi Binası’nın yıkım kararı sonrası inşaatının devam etmesi nedeni ile okulumuz Gölbaşı İmam Hatip Lisesi binası ve Merkez İlköğretim Okulu’nun ek binasında eğitim öğretimini sürdürmekte iken 2008-2009 Öğretim Yılı'nda inşaatının tamamlanması sonucu kendi binasına taşınmıştır. .Ayrıca okulun bünyesinde 70 kişilik erkek öğrenci pansiyonu bulunmaktadır.

Vizyon
Eğitim-öğretimi, çağın gereklerini, en çağdaş yöntemleri, yaklaşımları göz önüne alarak düzenlemek ve bu sayede Adıyaman'da üniversiteye en fazla öğrenci yerleştiren okul olmak, öğrencilerimizi, kendilerine, içinde bulundukları topluma fayda sağlamaları için donanımlı hale getirmek, hizmet sunmayı bir tek öğrenciye sınırlamayıp, okulumuzu tüm bireylere hizmet veren bir kültür merkezi haline getirmek.

Misyon
Okulumuz,tüm çalışanlarıyla, öğrencilerin bilgi düzeylerini en üst seviyeye çıkararak; onları bir üst kuruma hazırlamayı, genel kültür ve yetenek düzeyleri yüksek, analitik ve kritik düşünme yetkisi kazanmış, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, toplum değerleriyle barışık bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 638
favori
like
share