Çorum - Merkez - Çorum Fen Lisesi

ÇORUM FEN LİSESİ

Çorum Fen Lisesi 1996 - 1997 Öğretim yılında 2 sınıf halinde Anadolu Öğretmen Lisesi bünyesinde eğitim öğretime başlamış; 26.06.1997 yılında Kırkgöz çayırı mevkii adı verilen bölgede 29.000m2�lik bir alanda kurulu bulunan kendi binasına taşınmıştır.

Okulumuz 3 katlı olup doğalgazla ısıtılmaktadır. Eğitim � öğretim karma (kız-erkek) olup erkek ve kız pansiyonu mevcuttur. Okulumuz bünyesinde 15 Derslik, 2 fizik, 2 kimya, 2 biyoloji, 1 Bilgisayar laboratuarları ile 1 Bilişim teknolojisi sınıfı, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 rehberlik odası, 1 harita odası, 1 satranç odası, 1 sinevizyon odası, 1 kantin ve idare odalarından oluşmaktadır.mevcuttur.

Her öğretmenin kendine ait sınıfı yada laboratuarı vardır. Okulumuza her yıl aynı sayıda öğrenci alınır. (96 kişi). Sınıflar 24 er kişiliktir. Fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarlarımız derslerin deneysel kapasitesini kaldırabilecek kapasitede olup araç-gereç ve malzeme eksiğimiz bulunmamaktadır.

Futbol,basketbol,voleybol sahaları ile bilardo, masa tenisi sayesinde öğrencilerimiz arasında fikstüre bağlı çeşitli turnuvaların düzenlendiği okulumuz zengin sportif etkinliklere de sahiptir.

Okul pansiyonu erkek 144, bayan 66 olmak üzere 210 kişiliktir. Yemekler üç öğün olup; kahvaltı fix menü, öğle yemeği tüm öğrenci ve personele verilmektedir. Gündüzlü öğrenciler öğle yemeğini %54 oranında ücretli yemektedirler. Yatılı öğrencilere tüm yemekler ücretsizdir. Yemekler kendi personelimizce hazırlanmaktadır.

Pansiyonumuzun erkek bölümünde odalar 4�er kişilik, kız bölümünde 6�şar kişiliktir. Hamamlar kabin sistemli olup 24 saat sıcak su mevcuttur. Akşamları 3 saat etüt çalışması vardır. Pansiyon binası halı � fileks döşelidir.
MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizin:
" Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını,
" Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını,
" Bilgi toplumunun gereksinimi olan araştırmacılar olarak yetişmelerini,
" Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını,
" Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini,
" Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını,
" Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını
Sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Zeka düzeyleri ileri fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metotlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan, yeni bilgiler üreten ve yeni projeler hazırlayan, dünya ile yarışan, bilim adamı ve akademisyen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarına hazırlanan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 564
favori
like
share