Bursa Atatürk Anadolu Lisesi - Bursada Bulunan Liseler
Tarihçe

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ

Gaziakdemir Mahallesi, Kültürpark bitişiğindeki 16.000 m2 arazi üzerine kurulu okulumuzun Eğitim ve Öğretime başlama yılı 1961’dir. Bursa’nın tarihçe olarak 3. Lisesidir.

1995 yılında yabancı dil ağırlıklı lise kısmı da açılan Atatürk Lisesi; 2005/2006 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsüne dönüşmüştür.

1961"den beri Bursa ve Türkiye eğitimine hizmet veren okulumuz, yetiştirdiği binlerce öğrenci ile Bursa Eğitiminde önemli bir yer edinmiştir. 1990/1991 öğretim yılında ÖSS´de Türkiye 1. si çıkaran okulumuz, 2005 ÖSS de Yabancı Dil Türkiye 2.si çıkararak başarısını tekrar etmiştir.


Okulumuzun sayısal başarıları yanında iyi insan iyi yurttaş yetiştirme çabaları aralıksız devam etmektedir. İnsan olmanın her şeyden önemli olduğunun bilincindeyiz. Misyon olarak; “Düşünen, verimli, üretken ve buna uygun davranan insan olmak için varız” ilkesini benimsemiştir. Vizyon Olarak; “Tek rakibim Atatürk Lisesi öğrencileri” dir düsturu.


Gelecek yıllar içerisinde Genel Lise ve yabancı Dil Ağırlıklı Lise kısımlarını tasfiye eden okulumuz Türkiye´nin ilk 10 Anadolu Lisesi içinde olmayı hedeflemiştir.

Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarımızı 2008-2009 öğretim yılında vereceğiz.


İki ana eğitim binası, laboratuar, kitaplık, müzik amfisi, kantin ve yemekhane bölümleri ile spor salonu binalarını içine alan üçlü bir yerleşkeye sahiptir.

Spor, Sanat ve Kültür alanlarında yoğun çalışmaları olan okulun bütün spor alanlarında ulusal düzeyde başarıları vardır.

TKY-OGYE çalışmaları ile gelişim ve değişim takip edilmektedir.Okulumuzun stratejik planı da yapılmıştır.

Eğitim Öğretim çalışmaları planlı bir şekilde yürütülmekte olup, öğretim yılı başında Kültür, Sanat, Spor planı olarak düzenlenmektedir.
Sahasında uzman kişiler, rehberlik servisi koordinesinde öğrenci ve velilere konferanslar ve bilgilendirme toplantılar düzenlemektedirler.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: BURSA / OSMANGAZİ
Adı: BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
Adresi: ATATÜRK ANADOLU LİSESİ STADYUM CAD. NO:5 OSMANGAZİ/BURSA
Telefon Numarası: 2242238703
Faks Numarası: 2242238703

[url]http://www.bursaataturkanadolulisesi.com[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2091
favori
like
share