Iğdır Anadolu Öğretmen Lisesi - Iğdır Anadolu Öğretmen Lisesi TanıtımıIğdır Anadolu Öğretmen Lisesi (Iğdır AÖL), Iğdır'ın Merkez İlçesinde bulunan Iğdır'ın ilk Anadolu Öğretmen Lisesi'dir.

Anadolu Öğretmen Lisesi, 2005-2006 eğitim - öğretim yılında Milli Eğitim camiasndaki yerini alarak faaliyetlerine başlamıştır. Atatürk’ün: “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” özdeyişini kendine ilke edinen bir okuldur.

Okulumuz; Nahçivan-Doğubayazıt bağlantılı sanayi sitesindeki çevre yolu üzerinde ford bayi karşısında yapılmıştır. Okulun arazisi 40.000 m² yüzölçüme sahiptir. Okulun bahçesi duvar ile çevrilmiştir. Okul bahçesinde öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek için bir basketbol ile birlikte voleybol sahası bir de futbol sahası bulunmaktadır. Ayrıca kum voleybol sahası da vardır. Okul bahçesi ağaçlandırılmıştır. Yine bahçenin uygun yerlerine iki kamelya yapılarak okul bahçesi adeta bir mesire yeri görünümüne kavuşturulmuştur. Arazi üzerindeki tesislerin birbirleriyle bağlantıları parke döşemeli yaya kaldırımlı olarak düzenlenerek okula modern bir görünüm verilmiştir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 486
favori
like
share