M.Kemal Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesi - Bursada Bulunan Liseler
Eğitim ve öğretime çok büyük değer veren ve bu konuda daima öncülük etmekten kaçınmayan Bursalı Sanayici ve İşadamı Sn M. Kemal COŞKUNÖZ 04.03.1988 yılında COŞKUNÖZ EĞİTİM VAKFI' nı kurmuş, bunu takiben 1993 yılında Bursa - Nilüfer ilçesi İhsaniye mahallesinde 20.141 m2’ lik alan üzerine Anadolu Teknik Lisesi inşaatını başlatmışlardır. Mevcutlarının dışında ve günün şartlarına uygun bir mimari proje uygulaması ile 21 derslik, 10 laboratuvar ve 4 bölümden teşekkül eden 800 öğrenci kapasiteli, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojileri ve Biyomedikal Cihaz Teknolojileri bölümlerini bünyesinde bulunduran sosyal ve spor kompleksleri ile çağdaş, teknolojik gelişmeleri takip edebilecek özelliktedir.

Mehmet Kemal Coskunöz Anadolu Teknik Lisesi 1997-1998 öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Ayrıca 2002-2003 eğitim-öğretim yılında okulumuz bünyesinde Endüstri Meslek Lisesi de açılmıştır. Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümü vardır.

Mehmet Kemal Coskunöz Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi kurum olarak; hayatın her dönemini ve tüm yönlerini kapsayan bir yaşam felsefesi ve daha mükemmeli arayan, bitimsiz bir yolculuk olan toplam kalite yolcusudur. Kurumumuz bu felsefe doğrultusunda öğrencilerinin 21. yüzyılda iş ve özel yaşamını başarı ile sürdürebilme yeterliliği kazanmış, kendi toplum değerleri ve kültürünü benimsemiş, küresel rekabet ortamına uyum sağlayabilecek bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: BURSA / NİLÜFER
Adı: M.KEMAL COŞKUNÖZ ANADOLU TEKNİK LİSESİ, ANADOLU MESLEK LİSESİ VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Adresi: İHSANİYE MAHALLESİ AHMET VEFİK PAŞA CD.NO:17
Telefon Numarası: 2242457250
Faks Numarası: 2242493311

[url]http://www.coskunoz.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1888
favori
like
share