Afyonkarahisar - Sinanpaşa - Taşoluk Lisesi

Okulumuz Afyonkarahisar ili Sinanpaşa İlçesine bağlı olarak Taşoluk Kasabasında bulunmaktadır. Okulumuz 1993 yılında eğitim öğretime Taşoluk eski belediye binasında başlamıştır. Halen aynı binada eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda;
3 Öğretmen
1 Müdür,
1 hizmetli görev yapmaktadır, aynı zamanda
3 şube ,
1 Bilgi Teknoloji Sınıfımız ve
1 Laboratuarımız bulunmaktadır.
Eksik olan öğretmen ihtiyaçlarımızı kasabamızdaki ilköğretim okulundaki branş öğretmenlerinden telafi etmekteyiz.

2006 Yılı Mart ayında okulumuza 15+1 adet bilgisayar Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Donatım Dairesi Başkanlığı tarafından tahsis edilmiştir. Taşoluk Halkının yardımları ile okulumuza Bilgi Teknolojisi sınıfı kurularak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bilgi Teknolojisi sınıfına internet bağlantısı yapılmış ve öğrencilerimizin boş vakitlerinde bilgiye ulaşmaları sağlanmıştır. Okulumuz Kasabada bulunmasına rağmen her türlü yarışmaya ve sosyal etkinliğe katılmakta ve başarılı olmaktadır. 2005- 2006 Öğretim yılında okulumuzda fiziki yapının düzeltilmesi amacıyla Okul Aile Birliği ve Taşoluk Belediyesinin katkılarıyla okulumuzun tüm camları PVC yaptırılarak öğrencilerimize daha huzurlu bir eğitim ortama sağlanmıştır.
Okulumuzda 2007- 2008 Öğretim Yılında ÖSS sınavında başarıyı artırmak için ÖSS Kursu, öğrencilerimizin sportif aktivitelerini geliştirmek için de kros ve futbol dallarında ders dışı egzersiz çalışmaları devam etmektedir. Okulumuzda amaç öğrencilerimizin ders dışında da okul imkanlarından yararlanarak okulda daha çok vakit geçirmelerinin sağlanmasıdır.
Okulumuzda halen; 9. Sınıflarda 17 erkek 8 kız, 10.Sınıflarda 13 erkek 4 kız, 11. Sınıflarda 11 erkek 4 kız öğrencimiz öğrenim görmektedir.

TAŞOLUK LİSESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Taşoluk Belediyesi /Sinanpaşa
Afyonkarahisar - TÜRKİYE
90 272 319 33 63
90 272 319 33 63

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 350
favori
like
share