Bilecik - Bozüyük - Mustafa Şeker Anadolu Lisesi


Okul binası ilkokul olarak 1991 yılında zemin katı,1992 yılında I. Katı özel idare tarafından sobalı olarak yaptırılmıştır. Ancak Sayın Valimiz ve Kaymakamımızın girişimleri sonucunda mahalli imkanlarla 1992 yılında kaloriferli duruma dönüştürülmüştür.

Bakanlığımız Yatırımlar ve Tesisler daire başkanlığının 15.04.1992 tarih ve 2211 sayılı emirleri ile ihtiyaç duyulduğundan geçici olarak Anadolu Lisesine tahsise, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 28.08.1992 tarih, 92-16441 sayılı onayları ile 2 hazırlık şubesi açılması uygun görülmüştür.

29.08.1992 tarihinde Bozüyük Anadolu Lisesi’nin açılışını Cumhurbaşkanımız (Zamanın Başbakanı iken) Sayın Süleyman DEMİREL yaptılar ve şimdiki içinde eğitim-öğretim yaptığımız binanın temelini de İlköğretim Okulu olarak attılar.

Bilecik Milletvekilimiz Sayın Bahattin ŞEKER’in merhum babası Mustafa ŞEKER adına yaptırdığı yeni binayı ihtiyaç duyulması nedeni ile Anadolu Lisesi olarak hizmet vermesini kendileri de uygun görmüş Valilik Makamının 17.08.1994 tarih 708/7276 sayılı onayları ile okulun adı Mustafa Şeker Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

15.09.1994 tarihinde Mustafa Şeker Anadolu Lisesinin açılışını zamanın Başbakanı Prof.Dr. Sayın Tansu ÇİLLER yapmışlar ve törene Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nevzat AYAZ, Sayın Bakanlarımız,Valimiz Sayın Refik A. ÖZTÜRK, Milletvekilleri ve kalabalık halk toplulukları katılmışlardır.

Okulumuzun fiziki kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle Kaymakamlık Makamının 28.09.2000 tarih ve 3623 sayılı makam oluru ile ,İlçemiz Yatılı İlköğretim Bölge Okulu binası okulumuza tahsis edilmiştir.

OKULUMUZUN BİNA DURUMU

A. Binanın Özellikleri :

Binamız kaloriferli olup, merkezi sistem ile ısıtılmaktadır.Isınma, aydınlatma, su açısından bir problem yoktur. Kanalizasyon şehir şebekesine bağlanmıştır.

B. Dersaneler :

Okulumuzda 17 derslik bulunmaktadır. Derslik sayısı ihtiyacımızı şu an karşılamaktadır.

C. Laboratuar:

Okulumuzda 1 Fen Bilgisi Laboratuarı ve 1 Bilgisayar Laboratuarı (15+1) vardır. Ders araç-gereç ve malzemeleri mevcuttur.

D. Okul Kitaplıkları :

Okulumuzda kitaplık oluşturulmuştur. Kitaplığın zenginleştirilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

E. Spor Salonu-İdare Odaları :

Okulumuzda spor salonu yoktur.Spor alanı için okul pansiyon binasının karşısındaki alan düzenlenmiş olup 2007- 2008 eğitim öğretim yılında hizmete açılacaktır.

F. Diğer Sosyal Faaliyetler İçin Ayrılmış Yerler:

Sosyal faaliyetler için Çok Amaçlı Salondan ve Okul Bahçesinden yararlanılmaktadır.

G. Bahçenin alanı, Ağaçlandırılması ve Çiçeklendirilmesi:

Okulumuzun 980 m lik alanı çimlendirilmiş olup, bu alana 17 adet çam, 22 adet ladin fidanı dikilmiştir.Okul Bahçesi sürekli bakımlı halde tutulmaktadır.

V İ Z Y O N U M U Z

Milli değerlerine sahip çıkan, öğretmen-öğrenci ve veli diyalogunu sağlıklı bir şekilde geliştiren, kendine güvenen nitelikli araştırmacı gençler yetiştiren, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetleriyle çevresine örnek olan bir kurum yaratmak için yola çıktık.

M İ S Y O N U M U Z

Milli ve manevi değerlere sahip, üreten, plânlayan, faaliyetleriyle çevresine örnek olan, Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümsemiş, bilgi ve başarı yönüyle bulunduğu çevrede hak ettiği yeri alabilen nesilleri yetiştirmek için varız..

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1343
favori
like
share