Bitlis - Merkez - Bitlis Lisesi

1968 Yılında hizmete açılmış olan okulumuz normal projede 10 derslik ve her türlü labaratuvar mevcuttur. Fakat zamanla öğrenci sayısı artması nedeniyle 18 derslik olarak düzenlenmiştir. Halen Bilgisayar-Konferans,Biyoloji-Kimya ve Fizik labaratuvarları mevcuttur. Türkiye'deki en ferah yapıya sahip okullardandır.

VİZYONUMUZ-MİSYONUMUZ

“ANADOLU LİSELERİNİ TERCİH EDEN ÇALIŞKAN VE YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN; ÖZGÜVEN VE SORUMLULUK DUYGULARINI GELİŞTİRİP, TÜM POTANSİYELİNİ KULLANMALARINA FIRSAT TANIYARAK ÖNCELİKLE AKADEMİK PERSONEL YETİŞTİREN YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA VE DİĞER ALANLARDAKİ YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARINA YÖNLENDİRİP BAŞARILI OLMALARINI SAĞLAMAKTIR”
İLKELERİNİN İSE

İnanıyoruz ki: Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.

İnanıyoruz ki: Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.

İnanıyoruz ki: Biz, birbirimizi öğrencilerin ,velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.

İnanıyoruz ki: Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.

İnanıyoruz ki: Biz, birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar onları koruyup gözetiriz.

İnanıyoruz ki: İyi bir eğitim öğrenciler arsındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz..

İnanıyoruz ki: Biz,sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler Geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arsındaki dengeyi de koruruz. Değişim mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır, geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.

Farkındayız ki: Biz farklıyız. Yetenekli , enerjik , coşkulu ve üretkeniz.VİZYONUMUZ İSE ;

TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN AMAÇLARI IŞIĞINDA; DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ BÜTÜNLEŞTİREREK ÖĞRETMEN OLMANIN İDEALİNİ VE DEĞİŞİMİ YAŞAYACAK ÖZGÜN, ETKİLİ VE NİTELİKLİ BİR OKUL TOPLUMU OLUŞTURMAK

İstiyoruz ki: Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin

İstiyoruz ki: Okulumuzda her veli ,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin

İstiyoruz ki: Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın,

İstiyoruz ki: Tüm öğrencilerimiz okulun kendilerinin evleri olduğuna inansın,

İstiyoruz ki: Okulumuzda çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun.Doğruları Yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

İstiyoruz ki: Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.


STRATEJİ 1) Bütün Öğrenciler Öğrenebilir.

STRATEJİ 2) Veliler Okulumuz için vazgeçilmez bir destektir.

STRATEJİ 3) “Liderlik” okulumuz atmosferinde farkına varılır bir davranış biçimidir.

STRATEJİ 4) Bütün Öğrenciler okul bina ve araçlarının sahibidir.

Olarak belirlendi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 882
favori
like
share