Bitlis - Merkez - Hikmet Kiler Fen Lisesi

Okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında Bitlis Anadolu Lisesi bünyesinde açılmıştır.4 Temmuz 2007'de Hikmet Kiler Vakfı tarafından temeli atılan okulumuz, Sayın Başbakanımız Tayyip ERDOĞAN'ın katılımıyla 08.08.2008 tarihinde açılmıştır.

Fiziki Yapı: Okulumuz 15.000 metre karelik alan üzerine insa edilmiştir. Okul binası ve pansiyon binasından oluşmaktadır. Bahçemizde Futbol,basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

Okul Binası: Dört katlı okul binamızda 16 normal derslik, 8 branş dersliği bulunmaktadır.Ayrıca dinlenme salonu,kütüphane,proje hazırlama odası ve sergi salonu bulunmaktadır. Okulumuzda bilgisayar destekli fen laboratuvarları ve Bilgisayar sınıfları bulunmaktadır. Labaratuvarlarımız çoğu üniversite ile yarışacak düzeyde donanıma sahiptir. Ayrıntılar için için labaratuvarlar bölümüne bakınız.

Öğretmen, öğrenci ve personel bilgileri: Okulumuzda toplam 94 öğrenci bulunmaktadır. Okulumuz iki yıldır açıldığı için sadece 9 ve 10. sınıflar mevcuttur. 10 branş öğretmeni, 3 idareci,1 teknisyen ve 5 hizmetli personelle hizmet vermektedir.

Bütün çalışmalarımız okulumuzun kalitesini ve başarı çıtasını daha yükseklere çıkartmak içindir. Eğitim en önemli ve vazgeçilmez meselemizdir.


VİZYONUMUZ

Hikmet Kiler Fen Lisesi olarak vizyonumuz, evrensel değerler ışığında bilim,teknoloji birikiminden yararlanarak ülkenin geleceği için matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi,yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi ve toplumun hizmetine sunmayı görev edinmiştir.MİSYONUMUZ

Hikmet Kiler Fen Lisesi olarak misyonumuz, ulus ve uluslararası ortamlarda mensubu olmaktan övünç duyulan, vereceği eğitim-öğretim ve yetiştireceği bilim adalamları ile ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmasına katkıda bulunacak Fen Lisesi olmaktır.

ADRES: Beşminare Mahallesi Devlet Hastanesi Yanı Merkez/Bitlis
TELEFON: 0434 / 2468755-56
FAX: 0434/2468756

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1380
favori
like
share