Çanakkale - Lapseki - Çardak Lisesi

Çardak Lisesi adını kurulmuş olduğu kasaba dan almıştır. Yaşadığımız ata yadigarı bu güzel belde Osmanlı Padişahı Orhan Gazi tarafından fethedilmiştir.

Orhan Gazi’nin oğlu Gazi Süleyman Paşa komutasındaki Türkler Rumeli’ye ilk defa sallar ile 1354’te buradan geçmişlerdir.

ı.Murat Rumeli’deki fetih hareketinden önce ordusunu burada toplamıştır. Bu yüzden kasabamıza padişah otağına izafeten ”Cihartak” adı verilmiştir.

Büyük Türk Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han’ın Boğa Komutanı Gazi Yakup Bey kasabamızı bir yerleşim merkezi haline getirmiştir. Çardak ismi buradan gelmektedir.

Çardak Lisesi ilk defa 24/11/1977’de Eğitim-Öğretime başlamış olup,10/09/1984 tarihinden itibaren 8 yıl süre ile Gazi Yakup Bey İlkokulu binasında Eğitim – Öğretim yapılmıştır.

Bakanlığımızın 13/11/1992 tarih ve 24663 sayılı emri ile Atatürk İlkokulu binasına taşınan okulumuz Eğitim-Öğretimini 15/06/1996 tarihinden itibaren yeni yapılan bu binada sürdürmektedir.

Okulumuz ilçe merkezine uzaklığı 5 km olup Çanakkale merkeze 40 km dir.

Fiziki Yapısı; Okul binası 4000 metre kare genişliğindeki alana iki katlı olarak kurulmuş olup; Bahçe içinde açık voleybol sağsı, araba oto parkı mevcuttur.Okul binasında 7 Sınıf,1 Müdür odası ,1 Müdür yardımcısı odası,1Fen laboratuarı,1 Bilgi teknoloji sınıfı ,okul kütüphanesi,her kat öğrenci ve öğretmen tuvaletleri

Okulumuzun telefon ve faks numarası : 286 512 5544

Okulumuzda lojman bulunmamaktadır.


VİZYONUMUZ: kaliteli eğitim vermek ,Türk Milli Eğitim sisteminin amaçları ve hedefleri doğrultusunda öğrenci yetiştirmek,


MİSYONUMUZ: Sorumluluğunu bilen ,araştırmacı ,geliştirmeye açık ,girişimci hoşgörülü,çalışkan ve dürüst bireyler yetiştirmek

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1108
favori
like
share