Çanakkale - Biga - Biga Anadolu Lisesi

Okulumuz 1984–85 yıllarında Yatılı Bölge Kur’an Kursu olarak inşa edilmiştir. Bu amaçla faaliyete geçirilemeyen binalar 2003 yılına kadar zaman zaman Biga Meslek Yüksek Okulu tarafından, bir yıl da Mehmet Akif ERSOY Lisesi tarafından ek bina olarak kullanılmıştır.

2003–2004 Eğitim Öğretim Yılında ilçemizde ikinci bir genel lise ihtiyacı hâsıl olduğundan, kullanımı Diyanet İşleri Başkanlığına ait olan binalar Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiş ve Biga Lisesi olarak eğitim öğretime açılmıştır. Daha sonra adı Yeni Biga Lisesi olarak değiştirilen okulumuz 2005–2006 Eğitim Öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve Biga Anadolu Lisesi olmuştur..

O günden bugüne okul binamızda, 3 büyük tadilat yapılmıştır. Yurt binası olarak inşa edilmiş olan bina da okul binasına dönüştürülmüş, hâlihazırda Yeni Biga Lisesi tarafından kullanılmaktadır.

Henüz mezun vermeyen Okulumuz; ilk mezunlarını 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında verecektir. Okulumuzda bu yıl 9., 10. ve 11. sınıflarda, 14 şubede 281 öğrencimiz bulunmaktadır.

Okulumuz 2 idareci, 22 öğretmen, 2 memuru ile öğrencilerini;

Atatürk ile ve inkılâplarına bağlı, Kendi gücüne güvenen, Vatan ve millet sevgisi ile dolu, Çevreleri ile barışık, Araştırmacı ruhu gelişmiş, 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek, beceriler kazanmış, ve her birinin bir yüksek öğrenim kurumuna girmeyi hak etmiş bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kurumdur.

“Hedefimiz Daima Bir Adım İlerisidir.”Misyonumuz

Biga Anadolu Lisesi, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ülkemizin modern dünyada yerini almasını sağlayan Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşmada çağın gerektirdiği her türlü bilgiyi Ülkesinin menfaatlerini gözeterek öğretmeyi ve değerlendirmeyi temel ilke olarak kabul etmektedir.

Our Missions ; Biga Anatoian High School take its fundamental principle to teach, in line with the interests of the country, whatever is required to attain the goals set forth by our great leader atatürk, the founder of the Republic, to whom we are all indebted for a modern Turkey.


Vizyonumuz

Sevgiyle bilginin kucaklaştığı okulumuzda; okul,aile,öğrenci üçgeninde bir bütünlük oluşturarak ilerleyen, sevgiyle aşılayamayacak hiçbir engelin olmadığına inanan, bilgili tam donanımlı nesiller yetiştirmeyi ve veli memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı amaçlıyoruz.

Our Visions ; In our school, where love and knowledge go hand in hand, our aim is to create a union of the school, students and their families, to raise generations who move forward with the belief that love would overcome every obstacle, to endow them with required knowledge and attainment, and to ensure satisfaction of student families.

İletişim Adresi: Şirintepe Mah. Kıbrıs Şehitleri Cd. No:110 Biga / Çanakkale

Telefon: 0 286 3172550 Fax: 0 286 317 25 10

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1396
favori
like
share