Çanakkale - Lapseki - Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

MİSYONUMUZ

Biz.. Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetiştirilmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Türk Milli Eğitimi� nin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; tüm benliğiyle insan, vatan, millet, bayrak, Atatürk sevgisi ve saygısıyla dolu; gerçek gücün �Birlik içinde çeşitlilik, çeşitlilik içinde birlik� olduğuna inanan, inancının gereğini davranışlarıyla gösteren;demokrasi, laiklik, toplumsal değerleri koruma, vatan sevgisi gibi kavramları yaşam tarzı olarak kabullenen ve uygulayabilen;bir üst öğretim kurumuna devam edebilecek eğitim ve öğretimsel alt yapıyla donanmış;mutluluğu, sevgiyi ve sorumluluğu paylaşmakta gören ve bilen;hoşgörülü, anlayışlı, sabırlı;demokratik, laik düşünceli ve davranışı sağlam bir kişilik ve karakter sahibi bireyler olarak yetiştirmek.

STRATEJİK PLÂN

Eğitime, öğrenci başarısı açısından da dikkate alınması gereken en önemli konu öğrencilerin eğitim öğretim etkinliklerinde merkez olarak alınması gerekliliğidir.

�Öğrenci Merkezli Eğitim�;öğrencilerin ilgilerini,isteklerini, becerilerini ve ihtiyaçlarını dikkate alacak biçimde öğretim yaşantılarının düzenlenmesidir.

Planlı okul gelişiminde de öğrenci merkez olarak kabul edileceğine göre ilk olarak tanımlanması gereken;


ADRES:

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

17800 Lapseki/ÇANAKKALE
Telefon: (0286) 512 39 66
Fax: (0286) 512 35 14

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 845
favori
like
share