Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi - Yalovada Bulunan Liseler
Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2005 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu Liselerine dönüştürülmesi kapsamında Yalova ili Çiftlikköy ilçesinde , Çiftlikköy Mustafa Kemal Çok Programlı Lisesi binasında Yalova Anadolu Lisesi adıyla Yalova Merkez İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak açılmıştır.

2006 Yılı içerisinde okulumuzun adı Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiş ve Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlanmıştır.

Okulumuz 2007 yılı şubat ayına kadar Çiftlikköy Mustafa Kemal Lisesi ile aynı binayı kullanmıştır. Bu tarihte Çiftlikköy Mustafa Kemal Lisesi başka bir binaya taşınmıştır. Okul binası 2007 temmuz ayında okulumuza tahsis edilmiştir.

Okulumuza bağlı olarak Eylül 2007’de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve MilliyeGazetesini (Baba Beni Okula Gönder Kampanyası ) katkılarıyla 84 öğrenci kapasiteli Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Dr. Muhtar Yıldız Kız Öğrenci Yurdu açılmıştır . Yurttan halen 25 öğrenci yaralanmaktadır.

Okulumuzda halen 509 öğrenci öğrenim görmektedir.Öğrencilerin sınıflara dağılımı ; 9. sınıfta 4 şube 117 öğrenci , 10. sınıfta 6 şube (3 Fen Alanı , 3 Türkçe Matematik Alanı) 134 öğrenci , 11. sınıflarda (5 Fen Alanı , 4 Türkçe Matematik Alanı ve 1 Yabancı Dil Alını ) 258 öğrenci öğrenim görmektedir.

Okulumuzda bir tane kadrolu memur bulunmaktadır . Okulumuzda bir tanesi görevlendirme (Çiftlikköy Halk Eğitim Merkezinin Hizmetlisi ) , Okul Aile Birliği kanalı ile 3 Hizmetli , Pansiyon bölümünde Hizmet alımı ile bir gece bekçisi ve bir temizlik elemanı çalışmaktadır.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: YALOVA / ÇİFTLİKKÖY
Adı: ÇİFTLİKKÖY ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
Adresi: ÇİFTLİK MAH. SDATYUM CD.MARTI SK. NO:4
Telefon Numarası: 2263525859
Faks Numarası: 2263525869
[url]http://ciftlikkoyataturkanadolulisesi.meb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 818
favori
like
share