Cumhuriyet Lisesi Bartın Merkez - Bartında Bulunan Liseler
Okulumuz 2004-2005 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizi yüksek öğretim kurumuna hazırlamanın yanında toplumda saygın, kendisiyle ve toplumla barışık, kişilik sahibi bireyler olarak yetiştirmek için sizlerin hizmetine açıldı.
Öğrencilerimizin; Başarıya ulaşan, ulaştığı başarıyı hizmete dönüştüren insanlar olabilmeleri de beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından sağlıklı olarak yetişmelerine, olumlu bir kişilik oluşturup bu kişiliği oturtmalarına bağlıdır. Bu özelliklere sahip kişiliklerini oluştururken Atatürk ilke ve inkılapları ışığında Mevlana, Yunus, İbn-i Sina misali sevgiyi, bilimi özümsemiş, o felsefeyi yakalamış öğrenciler yetiştirmek eğitim anlayışımızın temelidir.
İlimizde yüksek öğretim programına en çok öğrenci yetiştiren her alanda topluma örnek bireyler kazandıran bir kurum olmak istiyoruz. Bunun için de öğrencilerimiz bir aile sıcaklığı ve sevgi ortamı içerisinde sağlıklı bir öğrenci-öğretmen diyaloğu ile şu etkinlik ve imkanları sunmaktayız; Atletizm, Basketbol, Bocce, Voleybol, Badmington, Petang, Güreş, Masa tenisi, Halk ve Sanat müziği korolarıyla, Tiyatro, Satranç, Şiir dinletisi, Resim vb. bir çok sosyo-kültürel etkinliklere katılmaktadırlar.


Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: BARTIN / MERKEZ
Adı: CUMHURİYET LİSESİ
Adresi: KARAKÖY MAHALLESİ TÜRBE YOLU CADDESİ
Telefon Numarası: 3782288338
Faks Numarası: 3782279452

[url]http://www.bartincl.meb.k12.tr/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 626
favori
like
share