Kars - Merkez - Gazi Kars Anadolu Lisesi

Binamızın yapılışı eski yıllara dayanmaktadır. İlk kullanıma Paşa Konağı olarak açılmıştır.Daha sonra Kars'ta ilk Ortaokul bu binada açılmıştır. Ortaokulun, lise ile birleşip başka binaya taşınmasından sonra bina Gazi İlkokulu'na hizmet etmiş olup, belli bir süre sonra Gazi İlkokulu kendi binasına taşındığından burası Kız Sanat Okulu'na hizmet etmiştir.Kız Sanat'ın binasının yapılması nedeniyle burası Cumhuriyet Lisesi olarak hizmete girmiştir. 1977 yılında Cumhuriyet Lisesi kendi binasına taşınmış ve burası Gazi Kars Ortaokulu olmuştur.

1979-1980-1981 yıllarında bina önemli bir tadilata uğrayarak onarım görmüş olup, 1982 yılında Gazi Kars Ortaokulu olarak hizmete tekrar girmiş ve 23 yıl hizmet vermiştir.
2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Gazi Kars Anadolu Lisesi olarak faaliyet göstermektedir.Bina 1263 m2 olup, 10 derslik, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 1 öğretmenler odası, 1 laboratuar ve 1 kütüphaneden oluşmaktadır. Bir bilgisayar odasının açılması için gerekli çalışmalara yapılmaktadır.


Misyonumuz

Atatürk' ün gençlere teslim etmiş olduğu demokrasi bayrağını gelecek nesillere taşıyan, ülkesine ve insanlığa bağlılık duygusu gelişmiş, milli değerlerine bağlı düşünüp, karar verip, başkalarının düğüncelerinden yararlanabilen, yaşam boyu öğretmeyi ilke edinebilen çağdaş ve laik gençler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Eğitimde ile, öğretimde kalite.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 759
favori
like
share